Máš rád svoju prácu? Nový prieskum ukázal, že takmer polovica ľudí robí to, o čom kedysi snívala

Pracuješ aj ty v práci, o ktorej si ako malý sníval?

Pracuješ aj ty v práci, o ktorej si ako malý sníval? (Zdroj: Unsplash.com/Priscilla Du Preez)

#Každý pracujeme, pretože musíme. No keď sa prácou stane naša záľuba, resp. hobby, hneď je ten život krajší. Prieskum na vzorke 2000 Američanov potvrdil, že až 43% z nich pracuje v odbore, o ktorom ako dieťa snívali a ďalších 19% v ňom dávnejšie pracovalo, ale z rôznych dôvodov v ňom museli skončiť.

Opýtaní uviedli, že snívali o práci lekárnika alebo doktora (33%), právnika (24%) a herca (23%). Nasledovali všeobecné profesie ako umelec a učiteľ. Mnohí potvrdili, že ich vysnívaná práca sa týkala oblasti, s ktorou sami vyrastali. Právnikov syn bol odhodlaný stať sa právnikom a lekárov syn šiel študovať medicínu. Aj tu platí, že prostredie, v ktorom žijeme, priamo ovplyvňuje nás a naše životné ciele.


Slovensko od januára zálohuje: Plastové fľaše a plechovky budeme vracať, zmenia sa kvôli tomu aj obchody


Na otázku ohľadom rodičov, 34% respondentov uviedlo, že ich rodičia mali priamy účinok na začiatku kariéry. Ver či never, niektorí dokonca tvrdia, že aj hračky, s ktorými sa v detstve hrali, zohrali úlohu v rozhodovaní. Rozvíjajú ich kreativitu, tímovú prácu, empatiu, komunikáciu a zlepšujú riešenie problémov.

Samozrejme, Amerika je od nás na míle vzdialená. Ľudia sme však všetci a čísla by sa príliš nelíšili, ani keby sa prieskum robil na Slovensku. Ako je to s tebou a s tvojou prácou? Našiel si si zamestnanie, o ktorom si ako malý sníval alebo si nemal to šťastie?

Zdroj: hashtag.sk, uk.news.yahoo.com
Odporúčame