Nestíhaš klasickú dovolenku v zahraničí? Tieto miesta ti ponúknu zážitky, ktoré si užiješ aj za 24 hodín!

Hoci leto pomaličky končí, tieto miesta stihneš určite ocheckovať (Zdroj: Freepik/freepik)

#Máš málo času a chceš zažiť obrovské dobrodružstvo? Chceš ísť na výlet s kamošmi, no máte spoločne voľný iba jeden deň? Alebo je problémom obmedzený budget, ktorý ti nedovolí cestovať na týždeň (a viac)? Nezúfaj! Hoci leto pomaličky končí, tieto miesta stihneš určite ocheckovať! Mimochodom, väčšina z nich ponúka pekné prostredie pre tvoj Instagram. To stojí za to, no nie?

Neusiedl am See (Neziderské jazero)

Túžiš po dovolenke pri mori? Hoci je spomínaná lokalita jazerom, ide o jednu z najobľúbenejších letných destinácií v našom okolí. Je veľmi dostupná – obec, kde nájdeš jazero, sa nachádza len okolo 40 kilometrov od Bratislavy. Sezóna tu je od apríla do konca októbra, takže počas týchto mesiacov si môžeš vychutnať jachting, surfing, kúpanie ale aj cyklistiku.

Na skok do Viedne

Viedeň je jednou z najdostupnejších metropol. Cesta autom ale aj autobusom či vlakom netrvá vôbec dlho. Po Viedni sa môžeš presúvať metrom, ktoré je efektívne a dopraví ťa naozaj všade. Určite je možnosťou aj pešia chôdza, pri ktorej môžeš popozerať kopec pamiatok v centre. Okrem dobrej kávy a koláčika si môžeš užiť jednu z najkrajších ZOO v Európe, či vychutnať si pravý Wiener schnitzel!

Pre milovníkov hôr –  Schneeberg

Ak si milovníkom horskej turistiky, toto miesto je pre teba ako stvorené. Je to najvýchodnejšia alpská hora, odkiaľ môžeš pozorovať snehové polia na severných úbočiach. Zimné scenérie sú tu krásne až do neskorej jari. Užiješ si niekoľkohodinovú túru, aby si sa mohol pokochať jedinečným výhľadom?

Zámok Lednice

Nachádza sa tesne za hranicami a ponúka možnosť napríklad na celodenný piknik. Lednický areál je považovaný za  najrozsiahlejšiu komponovanú krajinu Európy. Od roku 1996 dokonca patrí do zoznamu UNESCO. Nádherná baroková architektúra, prírodný park ako z anglických romantických filmov… Proste dávka romantiky, na akú so svojou polovičkou nezabudnete!

Túžiš po Toskánsku?

Obec Wachau ti to splní už po cca 2 hodinkách cesty z Bratislavy. Obec, ktorá ponúka malé stredoveké dedinky, kopce a vinice. V prípade, že si plnoletý, môžeš ochutnať povestné víno z tejto lokality či vychýrenú gastronómiu z rakúskych špecialít. Ak túžiš aj po nejakých pamiatkach, odporúčame vidieť opátstvo Melk a kláštor Krems, Národný Park Thaytal, Rímske staroveké mesto Carnuntum a archeologický park.

Slovinské čaro – jazero Bled

Turisti ho milujú! My sa ani nečudujeme… Smaragdovo modrá perla sa každoročne umiestňuje na popredných priečkach rôznych rebríčkov najpopulárnejších dovolenkových miest v Európe. Či už si zástancom turistiky v Julských Alpách, cyklistiky, vodných športov, historickej architektúry, alebo romantického výletu k jazeru, prídeš si na svoje!

Triglavský národný park

Pri jazere Bohinj nájdeš pokoj, ktorý napríklad pri spomínanom Blede chýba. Tu si naopak užiješ prírodu a zrkadlovú hladinu, ktorá dokonale odráža okolité vrchy a dodáva miestu určitú dávku dramatickosti. Nachádza sa v Triglavskom národnom parku, ktorý ti bude v mnohom pripomínať známy Yosemite. Miesto je vhodné pre túry – najobľúbenejší je výstup na Vogel, ale dobre sa dá prejsť aj okolo jazera.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame