Čo ťa čaká v novom komikse Votrelec od Marvel? Priprav sa hlavne úchvatný vizuál

Plagát Votrelec

Vizuálna stránka nového komiksu Votrelca Marvel je skutočne úchvatná (ZDROJ: 20th Century Studios

#Ak je Xenomorph a.k.a Votrelec tvojim obľúbeným mimozemským monštrom, prípadne si proste len fanúšik Votrelca, nasledujúca správa ťa možno poteší. 8. februára vypustil Marvel do sveta v poradí šiesty komiks zo sveta tejto legendárnej mimozemskej entity. Keďže sa jedná o komiks, asi ťa bude zaujímať hlavne jeho vizuálna stránka. Nuž, tá je jednoducho úchvatná.

Pocta otcovi nezničiteľného Xenomorpha

Ikonický Xenomorph nevznikol v hlavách režisérov. Jeho skutočným otcom je zosnulý švajčiarsky umelec H.R. Giger (1940-2014). Pôvodne inšpirovaný zlovestným Nekronomikonom, knihou, ktorá dokáže privolať na svet to najhoršie zlo, aké si vieš predstaviť, si Giger neskôr našiel a vybudoval vlastný špecifický štýl. Je mu vlastná fascinácia telesnými premenami, mimozemskými entitami a robotikou.

Spomínaný „votrelec“ však ani náhodou nie je tým jediným, čo Giger svetu zanechal. Zjavnú inšpiráciu kultovým spisovateľom Howardom Philipsom Lovecraftom nájdeš aj v sérií vydaných kníh, známu ako The Necronomicon I-IV. V nej by si našiel dielo s názvom The Spell, vytvorené ešte v prvej polovici sedemdesiatych rokov. No a práve táto ilustrácia dostala v novom komikse dostatok priestoru na to, aby sme ju mohli brať ako poctu súčasných umelcov švajčiarskemu velikánovi.

Kľúčový ženský element

Šiesteho príbehu sa zhostili spisovateľ Phillip Kennedy Johnson a ilustrátor Julius Ohta. Príbeh ti spoilovať nebudeme, no môžeme napísať, že v komikse bude dôležitý ženský element. Práve žena, ku ktorej mal Giger hlboko osobný vzťah, sa stala základom mnohých diel, ktoré vytvoril. Práve ženu, ktorú si už videl na obrázku The Spell, uvidíš aj v komikse. Bytosti, ktoré sú na obrázku po oboch stranách dotyčnej, už celkom očividne pripomínajú Xenomorpha.

Autorský štýl dvojica by mal byť priamou poctou Gigerovi. Pokiaľ si porovnáš obálku komiksu s dielom The Spell, bude ti hneď všetko jasné. Zaujímavé tiež je, celá séria (teda nielen najnovšia časť) vychádza nielen z jeho tvorby, ale aj zo životnej vízie autora. Aj preto sa príbeh točí okolo fúzie ženy a Xenomorpha – a práve tento príbeh preniesol Julius Ohta na stránky komiksu naozaj pôsobivo. Stačí si detailnejšie prezrieť obálku a popustiť uzdu fantázií.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame