VIDEO Môže 800 ľudí naraz plávať v Dunaji v centre Bratislavy? Bez problémov!

Plávanie cez Dunaj

Plávanie cez Dunaj (Martin Mondok)

#Bratislava má päť mostov, no niekoľko stoviek ľudí sa zo strany bývalého PKO do Petržalky dostalo v nedeľu 2. septembra celkom inak. V žltých čiapkách sa ponorili do vody krásneho modrého a druhú najdlhšiu európsku rieku preplávali v rámci akcie Trans Danube Swim 2018.

Zdá sa, že nápad zakladateľa cestovnej kancelárie Bubo Ľuboša Fellnera sa fakt ujal. Na brehu čakali ženy aj muži, stredoškoláci aj čiperní dôchodci, vymakaní športovci aj tí, ktorí dávajú zrejme pred pohybom prednosť rezníkom a pivku.

Spolu ich bolo okolo 800, všetci však boli na jednej lodi (ehm, tematické prirovnanie). Dobre naladení, pripravení na malé dobrodružstvo s príchuťou adrenalínu. Stačí sa pozrieť na video.

Tak ako minulý rok, aj tentokrát sa lístky minuli ako teplé rožky. Ich množstvo je totiž obmedzené – bezpečnosť, chápeme sa. Podobná akcia sa inak nekoná ani v Budapešti, ani vo Viedni. Štartovné pritom nikoho nezruinuje, zrejme ani teba.

V deviatich eurách je nielen zabezpečenie preplávania a veľmi štýlová čiapočka (za mňa never to wear again), ale aj malé občerstvenie. To inak môže byť vhodnou motiváciou, prečo si vo vode trošku zamakať a snažiť sa prísť čo najskôr. Keď sa totiž začnú vynárať desiatky ľudí naraz, rady pri stánku rastú enormnou rýchlosťou. Ale kto si počká, ten sa dočká, hlavne, že sme prežili.

Odporúčame