VIDEO Chýba vám DEZINFEKCIA alebo rúška? V článku nájdete pár TIPOV, kde ich ešte zoženiete

Zdroj: Unsplash

#týchto dňoch, kedy je Slovensko značne obmedzené vplyvom vírusu COVID-19, sa z rúšok na tvár a dezinfekcií stalo nové zlato. Nikto nevie, dokedy bude situácia trvať a každý sa snaží zásobiť. Ako prvé zmizli z obchodov dezinfekčné prostriedky a rúška. Pozrite si, kde ich viete ešte zakúpiť.

V posledných dňoch sa objavili viaceré iniciatívy, či na pomoc celému Slovensku alebo najviac ohrozeným skupinám, ako lekári, seniori a deti. Ľudia doma šijú rúška pre susedov, priateľov, aj pre cudzích. Vlna solidarity sa nesie celým Slovenskom. Nižšie nájdete skvelé tipy na domácky vyrobené rúška od výmyslu sveta, či dezinfekcie pripravené k odberu online.

Dezinfekcia – tak dôležitá a tak nedostupná

Dezinfekcia do pár dní u vás doma
Dnes je naozaj nadľudský výkon nájsť dostupnú dezinfekciu, na ktorú nebudete čakať týždne či mesiace. Vydezinfikujte si všetky plochy aj ruky s prípravkom Dezix. Ide o dezinfekčný gél, ktorý zlikviduje 99,9% baktérií vrátane COVID-19, vhodný na dezinfekciu rúk i celej domácnosti ako aj na prevenciu nielen proti novému koronavírusu. Hor sa do čistenia!

Dezix Univerzálny čistič liehový 1000 ml. nájdete TU. Zloženie:  50% etanol, 10% izopropanol,3% peroxid vodíka 2% glycerol, voda

Zdroj: Unsplash

Vyrobte si vlastnú dezinfekciu

K výrobe vlastnej dezinfekciu potrebujete len 7 vecí. Čo by mala dezinfekcia obsahovať a ako na to sa dozviete v tomto článku.

#ruskoniejehanba

Šijete a chcete pomôcť alebo hľadáte rúška?
Robene.sk je šikovný online priestor pre všetkých ľudí, ktorí majú nadšenie pre autentickú lokálnu a ručnú tvorbu, za ktorou sa častokrát skrýva krásny príbeh. Ak šijete rúška vo väčších množstvách, môžete ich tam ponúkať. Ak rúška hľadáte, na robene.sk sú k dispozícii bavlnené rúška za skvelé ceny, napríklad tie veselé od Satinss fashion.

Zdroj: Unsplash

Rúška od Ušité

Štýlové rúška vyrobené šikovnými rukami ľudí z firmy Ušité, ktorí sa obyčajne venujú móde.

RÚŠKA K PREDAJU!Priznám sa, že pravdepodobne strach z toho, že ušité a Green Smile budete vnímať ako značku, ktorá v…

Uverejnil používateľ Ušité Nedeľa 15. marca 2020

Rúška z dielne Little People

Tu nájdete rúška pre celú rodinu! V ponuke majú ručne vyrábané, dvojvrstvové s vnútorným vreckom. Stačí si vybrať sekciu a objednať. Ponuka rúšok TU.

Vyrobte si rúško doma – lacno a rýchlo

Ak máte doma šijací stroj a viete ho obsluhovať, máte veľké šťastie! Pozrite si užitočné tipy a návody na výrobu rúška.

Nezabudnite na pomoc ostatným a ak máte viac času či energie, ušite nejaké rúška aj susedom či priateľom.
Kto šijací stroj doma nemá, nemusí zúfať, pretože existujú jednoduché a šikovné nápady pre výrobu rúška bez potreby šitia. Stačí vám k tomu staré tričko.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame