Top smartfón pod stromček? Tento model ťa očarí dizajnom, foťákom aj extra rýchlym nabíjaním

Väčší displej a ostrejší obraz - aj to je Xiaomi 12T Pro. (Foto: Hashtag.sk)

#Uvažuješ nad tým, čo si želať ako darček, prípadne čo sám daruješ na Vianoce? Smartfón je praktický darček, ktorý využije každý. Patríš medzi milovníkov fotenia a technologických noviniek? Máme pre teba tip na mobil s najnovším procesorom, skvelým fotoaparátom a extrémne rýchlym nabíjaním.

Plynulý a ostrý obraz ťa dostane

Nový Xiaomi 12T Pro ťa už na prvý pohľad zaujme väčším displejom ako väčšina konkurencie. Určite ho oceníš napríklad pri hraní hier, ale aj pri multitaskingu. Pokojne si naraz otvoríš dve okná – napríklad mail a fotografie. Bez problémov si na ňom pozriete video aj dvaja, keďže displej má dobré pozorovacie uhly. Vďaka vyššej snímkovej frekvencii je obraz plynulejší ako pri starších modeloch. Rozdiel uvidíš nielen pri hraní alebo pozeraní, ale aj pri scrollovaní.

Na jeho spodnej strane sa nachádza rýchla optická čítačka odtlačkov prstov, s ktorou budú tvoje dáta vždy v bezpečí. Priestrel na kameru v displeji je malý a nikdy nezavadzia v používaní. Mobil sa ani pri vyššej záťaži výrazne neprehrieva, za čo môže síce výkonný, no aj mimoriadne úsporný procesor.

Tip na vianočný darček? Kvalitný smartfón poteší každého. (Foto: Hashtag.sk)

Najnovší procesor so skvelou nadstavbou

Srdcom Xiaomi 12T Pro je tohtoročný procesor, vďaka ktorému si zahráš všetky hry s najvyššími detailmi. Zároveň výrazne pomáha aj novej generácii fotoaparátov – vďaka nemu dokáže spracovávať aj fotografie v obrovských rozlíšeniach.

Tento model má vibračné motorčeky umiestnené po celom smartfóne, vibruje teda len na tých miestach displeja, ktorých sa dotýka tvoj prst. Zážitok z používania tak posúva na iný level – je podstatne pohodlnejší a presnejší.

Sám si môžeš vybrať, či budeš prostredie operačného systému ovládať tlačidlami na spodnej strane displeja alebo ťahacími gestami. Menu je vopred rozdelené na aplikácie podľa kategórií, takže smartfónové upratovanie vykoná Xiaomi 12T Pro za teba.

Originálna verzia foto a výrez z tej istej fotografie. (Foto: Hashtag.sk)

Zaostri na detaily s 200 Mpx foťákom

Modul fotoaparátov vystupuje z tela pomerne výrazne, no skryje ho kryt, ktorý je súčasťou balenia. Hlavný snímač s optickou stabilizáciou má rozlíšenie 200 Mpx a na automatike spája štyri pixely do jedného. Tvoje snímky tak budú zas o niečo ostrejšie. Hodí sa aj na detailné zábery, ktoré môžeš zoomovať a vytvoriť výrezy zo záberov na úrovni plnohodnotných fotografií.

Smartfónu nechýba ani kvalitná selfie kamera s funkciami rýchleho fotenia a plynulého videa. Inteligentné rozpoznávanie tváre rozjasní farby cez deň aj v noci a portrétový režim sa postará o kvalitné profilové fotky.

Za dvadsať minút nabíjania 2 dni výdrže

Xiaomi si na výdrži batérie a rýchlom nabíjaní zakladá už roky a ani tento typ nie je výnimkou. Model 12T Pro by mal na jedno nabitie zvládnuť dva dni bežného používania.

Nadštandardná je aj rýchlosť nabíjania. Stačí 20 minút a smartfón je znova nabitý na 100 %. Originálna nabíjačka je pritom súčasťou balenia. Využívať môžeš aj reverzné nabíjanie, ktorým si na cestách nabiješ napríklad vybité slúchadlá.

Asi každého poteší pri používaní kvalitná konektivita – najmodernejšie pripojenie Wi-Fi signálu či k 5G sieti. Bezdrôtové slúchadlá či smart hodinky pripojíš k mobilu vďaka novej generácii bluetooth, ktorý má okamžitú reakciu. Telefóny majú možnosť duálnej SIM karty, takže pracovný a súkromný telefón môžeš mať v jednom.

Súčasťou balenia je okrem smartfónu aj vysokorýchlostný kábel USB-C, 120 W adaptér a priehľadný kryt. (Foto: Hashtag.sk)

Koľko ťa bude stáť?

Smartfón stojí v základnej výbave 8/256 GB rozumných 799 eur. Ak sa rozhodneš ísť do vyššej verzie 12/256 GB kvôli náročnejším hrám alebo multitaskingu, priplatíš si navyše len 50 eur. Či už poprosíš o vianočný príspevok členov rodiny, alebo si naň zarobíš sám, určite neoľutuješ. Xiaomi 12T Pro je smartfón bez kompromisov, ktorý ocení milovník hier, vášnivý fotograf, ale aj človek, ktorý nechce byť neustálym otrokom nabíjačky. 

  Technické parametre Xiaomi 12T Pro 
 
   Displej: 6,67-palcový s rozlíšením Full HD+ a snímkovou frekvenciou 120 Hz
   Ochrana: tvrdené ochranné sklo Gorilla Glass 5. generácie
   Procesor: Snapdragon 8+ Gen 1 so 4 nm technológiou
   Operačná pamäť RAM: 8 alebo 12 GB
   Kapacita batérie: 5000 mAh
   Rýchlosť nabíjania: 120 W (plne nabitý do 20 minút)
   Úložisko: 256 GB
   Zadný fotoaparát 1: 200 Mpx s optickou stabilizáciou
   Zadný fotoaparát 2: 8 Mpx ultraširokouhlý so 120° uhlom snímania
   Zadný fotoaparát 3: 2 Mpx macro
   Video: 8K pri 24fps, 4K pri 60fps, Full HD do 960fps
   Selfie fotoaparát: 20 Mpx
   Konektivita: Wi-Fi 6, 5G, Bluetooth 5.2, GPS

Inšpirovali sme ťa? Navštív oficiálne kamenné predajne Xiaomi alebo https://mi-store.sk a vyber si vysnívaný darček pre rodinu a blízkych. Od 5. 12. do 18. 12. prebieha vianočná akcia, kde vyberieš skvelé darčeky pre všetkých členov rodiny. 

VIAC O XIAOMI 12T PRO

Smartfón Xiaomi 12T Pro

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Xiaomi.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame