Vianočné trhy po dvoch rokoch opäť bez obmedzení: V týchto európskych mestách si ich užiješ naplno

žena na vianočných trhoch

Zdá sa, že tento rok si Vianoce konečne budeme môcť užiť opäť bez obmedzení (Zdroj: Unsplash/ freestocks)

#Počas posledných dvoch rokov bolo nielen vianočné obdobie poznačené pandémiou. Zdá sa však, že tento rok si Vianoce konečne budeme môcť užiť bez obmedzení a do miest sa vrátia aj tradičné vianočné trhy. Či sa už sa chceš s kamarátmi porozprávať pri punči, prípadne si kúpiť aj nejaký ten darček, v týchto mestách si prídeš na svoje. Magazín Forbes vybral najkrajšie vianočné trhy, na ktorých si sviatočnú atmosféru vychutnáš naplno.

Bratislava

Vianočné trhy sa v našom hlavnom meste budú konať od 24. novembra do 22. decembra. Prípravy na ne sú v plnom prúde, na Hlavnom námestí už teraz stojí vianočný stromček. Okrem tradičných jedál, nápojov a remeselných výrobkov sa môžeš tešiť aj na bohatý sprievodný program – na Františkánskom námestí sa v piatky a soboty budú konať koncerty.

Košice

V metropole východného Slovenska sa vianočné trhy začnú 5. decembra. Potrvajú do 23. decembra a po prestávke počas sviatočných dní budú od 26. do 31. decembra pokračovať. Aj tu si budeš môcť pochutnať na tradičných jedlách či kúpiť suveníry. Podľa mestskej stránky však bude na košických trhoch zákaz predaja punču a jeho napodobenín. Stále si však budeš môcť dať víno či medovinu.

Viedeň

Vianočné trhy vo Viedni patria celosvetovo medzi tie najobľúbenejšie. Tento rok budú prebiehať od 19. novembra do 26. decembra. Weihnachtsmärkte lákajú návštevníkov z celej Európy a Vianoce bez ich návštevy si nedokáže predstaviť ani mnoho Slovákov. Okrem známych trhov pred mestskou radnicou sa ti oplatí navštíviť tiež trhy pod ruským kolesom pri Prátri, kde si budeš môcť vychutnať aj hudobné vystúpenia.

Budapešť

Ak sa vianočných trhov nevieš dočkať, zbystri pozornosť. Tie v Budapešti začínajú už ôsmeho novembra a prebiehať budú až do prvého januára. Mesto tento rok ich organizáciu prenechalo súkromnej firme, no aj tak ťa tu bude čakať viac, než sto stánkov s klasickým občerstvením či doplnkami.

Krakow

Od 25. novembra do 26. decembra budú prebiehať trhy v poľskom Krakowe. Môžeš spojiť príjemné s užitočným a rovno tu nakúpiť aj vianočné darčeky. Nájdeš tu totiž stánky hádam zo všetkým, od vianočných ozdôb cez detské hračky až po oblečenie. Vďaka tradičnej výzdobe ale trhy neprichádzajú o sviatočnú atmosféru, ktorú si tu určite užiješ.

Praha

Organizátori vianočných trhov, ktoré sa v Prahe budú konať od 26. novembra do 6 januára, si dávajú záležať najmä na tradičných českých výrobkoch. Atmosféru Vianoc si v českom hlavnom meste tento rok užiješ nielen na Staromestskom námestí, ale aj na Václaváku a Pražskom hrade.

Ak si chceš počas predvianočného obdobia spraviť dlhší výlet, môžeš navštíviť napríklad trhy v chorvátskom Záhrebe, ktoré boli niekoľkokrát zvolené za najlepšie trhy v Európe. Za zmienku stoja tiež trhy v Drážďanoch či Berlíne.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, forbes.sk
Odporúčame