TOP 7 vianočných epizód známych seriálov: Do nášho rebríčku sa prebojovali Priatelia, Akty X aj Simpsonovci

vianočné epizódy

TOP 7 Vianočných epizód známych seriálov (Zdroj: Unsplash/samira-rahi)

#Vianočné epizódy populárnych seriálov často nie sú pre divákov tým pravým orechovým. Zvyčajne sú to také sviatočné odbočky, ktoré sa neberú až tak vážne. Podobne, ako pri samotných Vianociach, aj pri nich na chvíľu zabudneme nielen na strasti všedných dní, ale aj na strasti našich obľúbených postáv. Mnohí diváci sa však môžu cítiť ochudobnene. Týchto sedem vianočných epizód však má svoju kvalitu, takže ak sme vyššie písali aj o tebe a ak si zároveň fanúšikom niektorého zo spomenutých seriálov, daj im šancu.

X files – „How the Ghosts Stole Christmas“ (6. epizóda, 6. séria)

Legendárne Akty X asi netreba nikomu zvlášť predstavovať. Svoj vrchol dosiahli koncom deväťdesiatych rokov, no vďaka zaujímavým postavám a prepracovanej mytológií má seriál aj dnes čo ponúknuť. V tejto časti budú Mulder a Scullyová na Štedrý večer uväznení v strašidelnom dome, kde im budú robiť spoločnosť dvaja duchovia. Klasika. Tento jednoduchý námet však v sebe skrýva oveľa viac, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

The Twilight Zone – „The Night of the Meek“ (11. epizóda, 2. séria)

Zóna súmraku je jednou z najznámejších mysterióznych antológií vôbec. Začal sa natáčať koncom päťdesiatych rokov, doteraz má 5 sérií a pokiaľ si mal ako decko rád Verte – neverte, určite mu daj šancu. Ani v tejto vianočnej časti nebude núdza o nadprirodzeno, no dočkáš sa aj dojímavého príbehu o nešťastnom Santa Clausovi.

Bob’s Burgers – „Christmas in the Car“ (8. epizóda, 4. séria)

Bobove burgre sú u nás menej známe, no o to prekvapivejšie môže byť zistenie, že seriál rozhodne stojí za pozornosť. Stačí si zvyknúť na nie veľmi príťažlivú animáciu a po pár minútach sa už môžeš oddávať príťažlivej zmesi situačného humoru a trápna tej najvyššej kvality. Humor majiteľa reštaurácie známej prípravou burgrov a jeho rodiny nesadne každému, no tebe pokojne môže.


HBO vstupuje do nového roka s poriadnou nádielkou: Priprav sa na skvelé seriály aj pokračovanie kultového Osvietenia


Millennium – “ Omertà“ (9. časť, 3. séria)

Hoci sa seriál Milénium nestal takým kultom ako Akty X, oba mali svojho času tých istých fanúšikov a aj podobnú sledovanosť. Na agenta FBI Franka Blacka čaká na Vianoce prípad úmrtí, ktoré tak úplne úmrtiami neboli.

Friends – “ The One With The Holiday Armadillo“ (10. epizóda, 7. séria)

Priatelia sú jedným z mála sitcomov deväťdesiatych rokov, ktoré dokážu osloviť aj dnešného diváka. Situácie, v akých sa pätica priateľov naprieč sériami pravidelne ocitala, dokážu rozosmiať aj dnes. Zápletku tejto časti nemá zmysel opisovať, opäť je plná bláznivých nápadov a hlášok, takže ak by si si chcel počas sviatkoch oddýchnuť pri nenáročnej, ale rokmi overenej zábave, môžeš začať práve touto časťou.

Supernatural – „A Very Supernatural Christmas“ (8. epizóda, 3. séria)

Hrozba z temnoty sa pre jednu generáciu stala súčasťou detstva. Bratia Sam a Dean čelia všemožným zlým silám, nešetria pri tom hláškami a keď dôjde na ich rodinnú minulosť, vždy je čo riešiť. Táto časť je skôr odľahčeným príbehom, v ktorom musia čeliť dvojici pohanských bohov. Vianočná nálada prevláda, no dočkáš sa aj jednej celkom nečakanej brutalitky.

The Simpsons – „Miracle on Evergreen Terrace“ (10. epizóda, 9. séria)

Vianočné časti Simpsonovcov sú rôznej kvality, no Zázrak na Evergreen Terrace patrí k tým podarenejším. Pri tejto rodine sa sviatky nezaobídu bez problémov. Tentoraz ich spôsobí Bart, keď omylom podpáli vianočný stromček. Nasleduje kolobeh udalostí, na aké sme pri tejto rodine už zvyknutí, takže o zábavu núdza nebude.

Máš aj ty svoje obľúbené vianočné epizódy? Podeľ sa o ne s nami v komentároch!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame