Logitech predstavil vertikálnu myš: Mala by zabrániť vzniku karpálneho tunela a zvýšiť pohodlie ruky

Vertikálna myška Logitech Lift

Vertikálna myška Logitech Lift (Zdroj: Logitech)

#Pandémia nás počas dvoch rokov zatvorila doma. Mnohí svoju prácu presunuli do online priestoru a používali počítač oveľa častejšie. U mnohých sa preto vyskytol nový zdravotný problém – syndróm karpálneho tunela, ktorému sa hovorí aj „počítačová ruka“ či „myší syndróm“. Prečo? No pretože ho spôsobuje zlé držanie počítačovej myšky.


Samsung predstavil smartfón Galaxy M53: Za päťsto eur dostaneš 108 Mpx foťák a vlajkové parametre


Logitech sa na tento problém rozhodol odpovedať a preto predstavil svoju novú vertikálnu myš. Doplnok k počítaču je dostupný v troch farebných prevedeniach (v čiernej, bielej a ružovej). Logitech Lift má ergonomický dizajn a je dostupný ako pre pravákov, tak aj ľavákov. Na jednej strane ho tvoria tlačidlá na klikanie, scrollovanie a úpravu DPI. Dvojicu tlačidiel na druhej strane si vieš upraviť podľa svojho vkusu.

Myška má dokonalý uhol náklonu
Myška má dokonalý uhol náklonu (Zdroj: Logitech)

Optimálny zdvih pre zápästie

Logitech tvrdí, že pri dizajnovaní sa zamerali na ľudské podanie si rukou. Presne tak sa nová myš aj chytí do ruky – ako by si si s ňou chcel potriasť pravačku. Uhol náklodu vybrali podľa meraní a uznali za vhodné, že bude mať 57° náklon. Podľa všetkého by mala znížiť záťaž na zápästie aj na palec.

Zariadenie je bezdrôtové a napája sa pomocou USB-C spredu, takže ho môžeš dobíjať a používať naraz. Logitech Lift dostal dokonca aj certifikát mnohých významných amerických asociácií. Aj podľa nich budeš s touto myšou hýbať menej často ako s bežnou. Niekedy miesto pohybu stačí len otočiť zápästie. V Amerike stojí 100 dolárov.

Čo hovoríš na novinku od Logitechu? Používaš aj ty vertikálnu myš?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, logitech.com
Odporúčame