Vyskytuje sa homosexualita aj v ríši zvierat? Tento párik vyvolal diskusie

Podľa vyhotovených fotografii údajne o žiadnu romantiku nešlo (Zdroj: Freepik/freepik)

#Zábery zvierat, ktoré fotograf vystihol počas aktu párenia nie sú nič raritné. Prvý raz v histórii sa však podarilo zachytiť morských cicavcov, ktorí boli tak trochu špecifickí. Radovánkam sa oddávali totiž dvaja samci veľrýb, ktorí rozhodne nie sú jediným zvieracím druhom praktizujúcim jednopohlavné sexuálne akty.

Záhada rozmnožovania

O reprodukcii veľkých morských cicavcov toho nie je veľmi veľa známeho. Moria a oceány ukrývajú tajomstvá, o ktorých sa ti ani len nesnívalo – nielen nepreskúmané živočíchy a rastliny, ale aj nepredstaviteľné scenáre ich obyvateľov.

K absolútnej senzácií patrí nedávno vyhotovená fotografia dvoch obrovských obyvateľov mora, ktorých zachytili v chúlostivej situácii fotografky Lyyle Krannichfeldová a Brandi Romanová. Už v okamihu, kedy vyhotovili inkriminovanú snímku obe vedeli, že ide o niečo naozaj exkluzívne. Obrátili sa preto na odborníkov z oblasti biológie, ktorý im ich tušenie len potvrdili.

Neuveriteľná fotografia

Odborníčka na veľryby Stephanie Stacková z Pacific Whale Foundation nemohla uveriť vlastným očiam. Na fotke, ktorú jej ukázali spomínané fotografky, boli naozaj dva páriace sa samce. „Objav rozhodne spochybňuje všetky zažité predstavy o správaní tohto druhu. Aj keď už dlho vieme, že majú veľmi zložité sociálne štruktúry, byť svedkami kopulácie dvoch  samcov je unikátne a pozoruhodné,“ objasnila pre IFL Science.

„Toto je prvá správa o penetrácii pri vráskavcovi dlhoplutvom a prvá správa o sexuálnej aktivite medzi dvomi samcami veľryby,“ dodala vedkyňa Stacková v uverejnenej štúdii týkajúcej sa prípadu. Podľa jej slov ide zároveň o prvý prípad, kedy sa človeku podarilo odfotiť penis tohto živočíšneho druhu.

Morské znásilnenie?

Podľa vyhotovených fotografii údajne o žiadnu romantiku nešlo. Odborníci uvádzajú, že jeden z účastníkov tohto kontroverzného aktu bol viditeľne zranený a slabší. Polemizujú o tom, či vôbec išlo o dobrovoľný styk z oboch strán.

Párik nebol ani zďaleka raritou  – morské cicavce sa tak zaraďujú k zoznamu homosexuálnych dvojíc zo zvieracej ríše. Okrem iného naň patria napríklad šimpanzi, vlci, žirafy, tučniaky, sloni, korytnačky, jašterice, delfíny skákavé či rôzne druhy hmyzu.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame