Vedeli ste, že Ego vytvoril hokejovú hymnu pre HK Poprad?

Má sedem rokov a vyše pol milióna zhliadnutí. Hokejová hymna pre hráčov HK Poprad, ktorí aktuálne nastupujú v semifinále najvyššej slovenskej súťaže, je v istom ohľade zapadnutá prachom. Rozhodli sme sa vám ju priblížiť, pretože jej autorom nie je nik iný, ako už legendárny slovenský raper Ego.

Ego je piešťanský rodák a v legendárnom hudobnom klipe ku skladbe Kontrafaktu JBMNT má dres tamojšieho HK 37 Piešťany. V roku 2012 sa mu ale naskytla možnosť urobiť hokejovú hymnu pre Poprad, podtatranské mesto, ktoré je pravidelným účastníkom slovenskej ligy, ktorá aktuálne nesie názov Tipsport liga.

https://youtu.be/4fCgZ3H5U3g

Aktuálne v Poprade môžeme hovoriť o menšom hokejovom boome, pretože Kamzíci štartujú v ligovom semifinále, kde s favorizovanými hokejistami Banskej Bystrice bojujú o posutp do finále Tipsport ligy. Nečudo, že hymna, ktorá mala svojho času hráčov a fanúšikov HK Poprad namotivovať, ožíva.

Dodajme, že Poprad bude jedným z piatich miest, kde bude počas májových majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a Košiciach, vytvorená fanzóna pre fanúšikov. Ktovie, možno tam budem hrať aj práve táto skladba.

Na záver menší úryvok, pre lepšiu predstavu toho, o čom Ego v tejto skladbe rapuje:

Všetci moji ľudia, ktorí veria,
moji hráči, ktorá vedia,
že sa na mňa môžu spoľahnúť
vždy vtedy, keď je treba

Ja som Poprad, HK Poprad, HK Poprad, HK
áno my sme Poprad, HK Poprad, HK Poprad, HK!

Ktovie, ako by sa ujala hokejová hymna v podaní rapera, keby bola vytvorená v roku 2019. Avšak, je tu priestor myslieť si, že by mala veľký úspech, pretože napríklad Pil C nie tak dávno odprezentoval skladbu pre basketbalistov Prievidze a jeho priaznivcom sa páčila.

Odporúčame