Chceš mať biely úsmev? Tomuto sa vyvaruj! 5 denných návykov, ktoré ti farbia zuby

5 denných návykov, ktoré ti farbia tvoje zuby

5 denných návykov, ktoré ti farbia tvoje zuby (Zdroj: pixabay.com)

#Asi každý z nás túži po dokonale bielom chrupe, aký môžeme vidieť azda len v Hollywoode. Mnohí dokonca prestali piť kávu či tmavé ovocné šťavy. Existuje však viac denných návykov, kvôli ktorým nedokážeš dosiahnuť dokonalý úsmev.

1. Pri pečení požívaš bobule

Jedenie čerstvých alebo aj tepelne upravených bobúľ ti môže zafarbiť zuby. Či už sa nachádzajú v koláčoch alebo džemoch. Je však pozoruhodné, že na jahody to neplatí. Toto čarovné ovocie nám úsmev skôr rozžiari.

Pri pečení požívaš bobule
Pri pečení požívaš bobule (Zdroj: pixabay.com)

2. Veľa plávaš

Ak si vášnivý plavec a vo vode stráviš viac ako 6 hodín týždenne, na svojich zuboch si môžeš všimnúť hnedý povlak. Počas plávania sa ti totiž môže dostať voda až do úst a chemikálie ti na zuboch vytvoria škvrny.

Veľa plávaš
Veľa plávaš (Zdroj: pixabay.com)

3. Ústna voda

Nabudúce, keď si kúpiš ústnu vodu, poriadne si skontroluj štítky. Niektoré zložky totiž môžu zreagovať s potravinami, ktoré si zjedol a viac ti ublížia ako pomôžu. Namiesto perlového úsmevu tak môžeš očakávať zafarbené zuby.

Ústna voda
Ústna voda (Zdroj: pixabay.com)

4. Tvrdá zubná kefka

Používanie príliš tvrdej zubnej kefky tiež nie je práve najlepšie. Agresívne čistenie ti opotrebuje sklovinu, a tak budú tvoje zuby náchylnejšie na zubný kaz.

Tvrdá zubná kefka
Tvrdá zubná kefka (Zdroj: pixabay.com)

5. Nepoužívaj tieto koreniny

Korenie pokrmom síce pridá výbornú chuť a arómu, našim zubom však nepomôžu. Príliš pigmentové koreniny, ako je napríklad kari, ti zuby môže zafarbiť. Ak si však jedlo bez korenín nevieš predstaviť, tak používaj prospešné bylinky ako je tymian, kurkuma alebo škorica.

Nepoužívaj tieto koreniny
Nepoužívaj tieto koreniny (Zdroj: unsplash.com)
Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame