Veľký úspech pre slovenskú gastronómiu: V prestížnom rebríčku sa nachádzajú až dve reštaurácie

Veľký úspech pre slovenskú gastronómiu

Veľký úspech pre slovenskú gastronómiu. (Zdroj: Unsplash.com/ Jay Wennington)

#Obrovský úspech pre slovenskú gastronómiu. Dvom našim výnimočným reštauráciám sa podarilo umiestniť v prestížnom rebríčku, v ktorom sa nachádzajú podniky z celého sveta.

La Liste je prestížny rebríček, ktorý zvereňuje výber 1000 najlepších reštaurácií na svete. Podniky pritom vyberajú poctivo a spravodlivo pomocou stoviek sprievodcov, tisícok mediálnych publikácií a miliónov online recenzií. Tento rok sa podarilo do zoznamu dostať aj dvom naším unikátnym reštauráciám.

Ako prvou je reštaurácia UFO, ktorá sa nachádza v Bratislave. Vyslúžila si až 80% spokojnosti. Ďalším podnikom je Gašperovo Mlyny, ktoré získali 79,5%. Tých tento úspech nie len prekvapil, ale aj veľmi potešil.

Veľký úspech pre slovenskú gastronómiu
Veľký úspech pre slovenskú gastronómiu. (Zdroj: Unsplash.com/Aarón Blanco Tejedor)

„Milí priatelia, radi by sme sa s Vami podelili o náš úspech- rebríček La Liste nás zaradil medzi 1000 najlepších reštaurácií sveta pre rok 2022 (79,5 bodov) Považujeme to za veľmi pekné ocenenie našej práce a sme vďační najmä za to, že napriek všetkým pandemickým problémom môžeme robiť to, čo nás baví a čo máme radi – a najmä pre Vás! Na rebríčku spolu s nami figuruje ešte jedna slovenská reštaurácia, a to UFO watch.taste.groove. Kolegom blahoželáme!“ poznamenali na sociálnej sieti.

Zdroj: hashtag.sk, laliste.com,
Odporúčame