Slováci dostanú konečne možnosť cestovať do USA: Podmienky sú síce prísne, letenky však idú na dračku

USA otvára svoje brány Európanom

USA otvára svoje brány Európanom (Zdroj: pexels.com/Pixabay)

#USA už na jar minulého roka zakázalo cestovateľom z Británie, schengenského priestoru či z Číny vstúpiť na ich územie. Dôvod? Nikým obľúbený Covid-19. Reštrikcie trvajú už rok a pol a celý svet čaká, kedy USA otvorí svoje brány. Americký prezident Joe Biden napokon ohlásil, že od novembra sa USA otvorí pre všetkých. Má to však háčik.


VIDEO Koronavírus odstavil aj svetové metropoly: Pozri sa, ako vyzerá totálne vyľudnený New York


Podmienkou bude kompletné zaočkovanie. USA bude akceptovať vakcíny od Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson aj AstraZeneca. To však nie je všetko. Okrem potvrdenia o vakcinácii budeš musieť absolvovať aj test na koronavírus a jeho výsledok nemôže byť starší ako 72 hodín. Treba ho mať pri sebe aj v anglickom jazyku. Ak si ochotný všetko splniť, pozri, kam sa môže od novembra pozrieť.

Z Viedne do New Yorku už za 369 eur

Uži si zasnežený New York. Jedno z najnavštevovanejších veľkomiest s desiatkami pamiatok ponúka nezabudnuteľný zážitok najmä počas zimných mesiacov.

Z Viedne do Miami už od 409 eur

Ak hľadáš skôr útek od snehu, zvoľ Miami. Počas vianočných sviatkov sa teplota vzduchu pohybuje medzi 15 – 20°C a slnečných dní je viac než dosť.

Kam povedú tvoje ďalšie kroky? Daj nám vedieť do komentára.

Zdroj: hashtag.sk, pelikan.sk
Odporúčame