Slovensko je plné opustených miest: Pozri sa do tohto kaštieľa, pivnica aj povala ti naženú hrôzu!

Interiér opusteného kaštieľa so schodiskom

Jeseň je ideálnym ročným obdobím pre návštevu opusteného kaštieľa (Zdroj: Unsplash/MabelAmber)

#Hoci urbexu sa môžeš venovať prakticky v ktoromkoľvek ročnom období, práve nadchádzajúce mesiace sú naň priam stvorené. Len si to predstav: opustenými miestami (a miestnosťami) prefukuje vietor, cez dieru v stene, v ktorej kedysi mohlo byť aj okno, uvidíš vyblednutú prírodu a čoskoro aj opadané lístie.

K dokonalému zážitku chýba už len vhodná, aspoň niekoľko desaťročí opustená budova. Práve takú ti v najnovšom videu ukáže aj tím urbexerov z Opustené SK. To, že ide o secesný kaštieľ, je už len čerešničkou na torte.

Kaštieľ bol postavený pred viac ako 100 rokmi a obývalo ho niekoľko rodín. Posledné pokusy o jeho kultiváciu prebehli koncom 20. storočia. Posledná inštitúcia, ktorá tieto miesta využívala, bol výskumný ústav tabakového priemyslu. Pri prechádzke opustenými miestnosťami natrafíš aj na ceduľky s menami bývalých pracovníkov ústavu. Odvtedy však kaštieľ upadá. Priprav sa teda na to, že budova nie je práve v dobrom stave. A to nielen preto, že do nej zateká.

Možno o to viac prekvapia niektoré pomerne zachovalé časti interiéru. Pokiaľ sa venuješ urbexu a nerobí ti problém vkročiť napríklad do tmavej pivnice, zbystri pozornosť. V tomto kaštieli na teba čaká celý suterén. Viac si však už pozrieš vo videu. A ktovie, možno sa niekedy v blízkom období aj ty sám vyberieš navštíviť toto zaujímavé miesto. To, či ho však aj skutočne nájdeš, je už len na tebe.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

 

Zdroj: hashtag.sk, youtube/Opustené SK
Odporúčame