Nie sú to len seminárne práce či portréty: Ovládne umelá inteligencia OnlyFans?

robot

Umelá inteligencia je najnovšie konkurenciou aj na známom portály pre dospelých (Zdroj: Pixabay/0fjd125gk87)

#Umelá inteligencia je v oblasti technológií momentálne témou číslo jeden. Zatiaľ čo sa používatelia sociálnych sietí bavia umelou inteligenciou vygenerovanými portrétmi či textami piesní, školy sa snažia prísť na to, ako zabrániť tomu, aby pomocou nej študenti podvádzali pri seminárnych prácach či skúškach. A ako informoval Unilad, AI najnovšie znepokojuje aj viaceré hviezdy platformy OnlyFans.

AI už aj na OnlyFans

To, že portál OnlyFans, ktorý je zameraný najmä na obsah pre dospelých, je pre mnohých zdrojom nemalých príjmov, nie je žiadnym tajomstvom. Hviezdy ako Blac Chyna či Bella Thorne si vďaka tejto platforme mesačne prilepšia o niekoľko miliónov a ani zďaleka nie sú jediné, ktoré si takto privyrábajú. Bežné zamestnanie vymenili za OnlyFans už tisíce ľudí a mnoho z nich ostalo znepokojených po tom, čo sa zábery umelou inteligenciou vygenerovaných modeliek stali virálnymi.

Celá debata o tom, či môže umelá inteligencia ohroziť kariéru OnlyFans hviezd, začala príspevkom na Twitteri. Účet @heartereum zdieľal ešte na konci januára fotografiu štyroch takmer identických blondínok v spondej bielizni. „Tento a ďalšie obrázky sú na sociálnych sieťach očividne virálne, pretože ženy zúria a diskutujú o tom, či sú tieto dievčatá AI generované,“ znel popis.

Aziatka s ryšavými vlasmi, no bez vlastnej osobnosti

Pri jednom obrázku to ale neostalo. @heartereum pridal hneď niekoľko ďalších, ktoré boli vytvorené pomocou AI generátora Uberrealistic. Podobnými zábermi, vytvorenými ďalšími generátormi umelej inteligencie, prispeli aj ďalší používatelia. Viacerí zase poukázali na nedostatky, ktoré na obrázkoch našli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zmení sa hudobný priemysel? MusicLM je nový nástroj AI od Google, ktorý dokáže premeniť text na skutočnú hudbu

Niektoré komentáre však naznačili, že by o generované modelky mohol byť záujem.

„Môžeš mi vytvoriť Aziatku s ryšavými vlasmi a zelenými očami? Len pre vedecké účely, samozrejme,“ napísal jeden používateľ.

Možno aj takéto komentáre prispievajú k obavám niektorých modeliek o svoje príjmy z OnlyFans, no nie všetky to vnímajú rovnako. Napríklad Laura Lux umelú inteligenciu ako hrozbu rozhodne nevníma.

„Nikto, kto si myslí, že AI generované fotky nahých sexy žien zruinujú ekonomiku OnlyFans pre skutočné ženy, absolútne nechápe, o čom OnlyFans vlastne je,“ napísala na Lux Twitteri.

„Ľudia neodoberajú môj OnlyFans preto, že chcú vidieť hocijakú nahú ženu, ale preto, že chcú nahú vidieť konkrétne mňa a to na základe prepojenia, ktoré vzniklo tým, že ma sledujú aj na iných platformách,“ vysvetlila.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame