Plná hala fanúšikov a 3 titulové bitky na jednom turnaji! Galavečer UFC 261 sa pokúsi prepísať históriu

UFC 261

Čaká nás odveta zápasu Usman vs. Masvidal (Zdroj: Instagram/usman84kg)

#Už je to viac ako rok, čo celý svet zasiahla pandémia koronavírusu. Opatrenia spojené s prevenciou pred ochorením COVID-19 zakazovali akúkoľvek prítomnosť divákov na športových podujatiach. Definitívne zažehnať túto nepríjemnú situáciu sa pokúsi organizácia UFC. Na turnaj UFC 261, ktorý bude hostiť floridská VyStar Aréna, by mohlo prísť až 15 000 divákov. Tých by čakal poriadne nabitý turnaj s 3 titulovými zápasmi, vrátane odvety Usmana s Masvidalom. Turnaj je naplánovaný na 24. apríla 2021.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Očakávaná odveta

Kamaru Usman má pred sebou ďalšiu titulovú obhajobu. Po tom, čo ukončil Gilberta Burnsa na turnaji UFC 258, ho vyzve v hlavnom zápase UFC 261 Jorge Masvidal. Toho nedávno v 5-kolovom zápase jednoznačne porazil body a Masvidal od tohto duelu ešte nezápasil. Do titulovej odvety s Usmanom teda nastúpi po jednej prehre.

Všetko nasvedčovalo tomu, že ďalším vyzývateľom Usmana bude Leon Edwards. Ten sa predstavil v hlavnom zápase víkendového UFC Fight Night 187 proti Belalovi Muhammadovi. Po prípadnej výhre mal Edwards sľúbený titulový zápas. Súboj bol však predčasne ukončený pre eye-poke a vyhlásený za No Contest.

O titulový zápas sa vo welteri hlási v poslednom čase viacero bojovníkov. Najhorúcejšími kandidátmi s výnimkou Edwardsa boli Colby Covington a Stephen Thompson. Nie je vylúčená ani možnosť, že víťaz prípadného duelu Covington vs. Thompson vyzve šampióna, ktorý vzíde zo zápasu Usman vs. Masvidal 2.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jorge Masvidal (@gamebredfighter)

Ženské tituláky

Zvyšné 2 titulové duely zaobstarajú najľahšie ženské váhy. Čínsku šampiónku slamovej váhy do 52 kilogramov Zhang Weili vyzve Rose Namajunas. Weili naposledy obhájila titul v najkrvavejšom ženskom zápase histórie UFC proti Joanne Jedrzejczyk. Tento súboj bol zároveň vyhlásený za najlepší duel roku 2020.

Dominantná šampiónka mušej váhy Valentina Shevchenko bude obhajovať titul proti Jessice Andrade z Brazílie. Andrade nedávno prestúpila o váhovku vyššie a hneď v premiére si poradila s #1 rebríčka Katlyn Chookagian. V prípade, že si Shevchenko poradí aj s Brazílčankou, jediné logické východisko pre kirgizskú šampiónku bude uzavretie trilógie s Amandou Nunes.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Valentina Shevchenko (@bulletvalentina)

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame