Najčastejšie typy spolužiakov, ktorých nájdeš v každej triede: Kto je flákač, duch či nerd?

Žiaci sediaci na múriku

Wide shot. Joyful university students study together after classes. Professional shot in 4K resolution. 035. You can use it e.g. in your commercial video, medical, business, presentation, broadcast

#V škole stretávame množstvo ľudí. Niektorí nám lezú na nervy, iných obdivujeme a ďalších ani nevnímame. Každý ročník je iný a neopakovateľný. Aj keď sa veci a ľudia menia, isté osobnosti nájdeš medzi spolužiakmi takmer zakaždým. Ako je to u vás? Vedel by si nájsť tieto typy, alebo sa dokonca spoznávaš sám?

Nerd

To, ako dopadne test je najdôležitejšie, pokiaľ nemá 100 % percent, nastáva pre neho osobný koniec sveta. Jeho život je založený na učení. Študuje o škole, pred školou, v nej tiež a to, čo robí cez víkendy a prázdniny, za to by sa ruka do ohňa dať nedala. Pre teba to znie ako nočná mora, ale on si nevie predstaviť lepšie využitie svojho času. Je najlepším spolužiakom z triedy, najmä, keď potrebuješ doučovanie, opísať poznámky, či úlohu, no stáva sa verejným nepriateľom, ak len slovkom zmieni učiteľom zabudnutú písomku.

Bifľoš s knihami
Dobré známky a štúdium sú pre neho všetkým (Zdroj: Unsplash.com)

Duch

Vždy, keď zaznie jeho meno, tak sa v duchu (niekedy aj nahlas) pýtaš, či niekoho takého v triede vôbec máte. V škole sa ukazuje veľmi výnimočne a ochotne sa chytí každej príležitosti vymeškať vyučovanie. Rovnako nenadšene navštevuje aj vaše chaty, výlety, exkurzie, plesy a iné akcie. Príde vôbec na stužkovú? To je otázne. Ak sa niekedy niekde predsa len ukáže, tak je po tichu a s nikým neprehovorí väčšinou ani slovo.

Školské lavice
Takýto človek chodí s nami do triedy? Videli ste ho niekto? (Zdroj: Unsplash.com)

Pätolízač

Kto by ho nemal rád? Teda, aspoň z učiteľského zboru, pretože u spolužiakov je to zvyčajne na hrane. Ako jediný sa nadšene chytá príležitosti konverzácie s učiteľom o jeho záhradke, lebo vie, že vďaka tomu v jeho očiach získa bonusové body. Vždy sa smeje na ich vtipoch a to, čo najhlasnejšie. Pravidelne im chváli oblečenie alebo nový účes. Ak potrebujú dobrovoľníka, je vždy po ruke.

žiačka sa rozpráva s učiteľkou
Každý učiteľský obľúbenec neváha a pustí sa do debaty s akýmkoľvek učiteľom (Zdroj: Unsplash.com)

Kvôli svojmu snu vstáva školák každý deň už o pol piatej ráno


Flegmatik

Je mu vlastne všetko jedno. Nezáleží mu na tom, kde sa pôjde na výlet, po koľko sa budete skladať a ani na tom, kedy bude písomka. Ak sa náhodou nenaučil, tak sa netrasie a s kľudom to napíše, veď jedna horšia známka ešte nikoho nezabila. Z ničoho nerobí veľkú vedu a užíva si školský život v ležérnej pohode.

zahľadený chlapec
Flegmatik spravidla prežíva celý rok v pohode, ktorú len tak niekto nepokazí (Zdroj: Unsplash.com)

Drsňák

Vďaka nemu sa vždy v triede deje nejaká dráma. Ak sa na neho čo i len zle pozrieš, v najlepšom prípade si vyslúžiš spŕšku nepríjemných slov. Tak, ako nemá problém pohádať sa so spolužiakmi, tak ani s učiteľmi. Vždy má v rukáve pripravenú drzú poznámku a odvrknutie. Ak je niečo zakázané, tak sa to pre neho stáva omnoho príťažlivejším. Vie, že sa v škole nefajčí, ale práve preto to robí. Prečo by mal desiatovať cez prestávku, keď to môže urobiť priamo na hodine informatiky?

zapaľovanie cigarety
Typ, ktorému pravidlá a zákazy nič nehovoria (Zdroj: Unsplash)

Flákač

Ako sa hovorí: Nie každý den je nedeľa, a teda nie vždy sa ti podarí naučiť sa. Je tu ale typ spolužiaka, o ktorom to neplatí. V podstate sa nenaučí nikdy nič, dokonca ani vtedy, ak vie vopred o skúšaní. Vďaka nemu sa aspoň necítiš v triede najhlúpejšie.

Dievča s poznámkami v ruke
Vďaka tomuto typu sa necítiš v triede ako najhlúpejší (Zdroj: Unsplash.com)

Hviezda

Je najkrajšia. Dievčatá jej závidia a chalani z nej nevedia spustiť oči. Vždy dokonale vyzerá a má si s každým čo povedať. O nápadníkov nemá núdzu a to ani o followerov na instagrame. Niekedy sa zamýšľaš, ako môže mať tak čistú pleť, dokonalú tvár, a navyše sexy postavu. Každá kráľovná, samozrejme, potrebuje svojho kráľa. Väčšinou to býva vymakaný športovec, ktorý odzbrojuje svojim úsmevom.

mladé dievča
Triednu hviezdu len tak neprehliadneš (Zdroj: Unsplash.com)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame