Obľúbená turistická destinácia má veľké problémy! Vo vode sa premnožila nebezpečná baktéria: V tomto mori sa neokúpeš

Obľúbená turistická destinácia má veľké problémy!

Obľúbená turistická destinácia má veľké problémy! (Zdroj: Unsplash.com/ frank mckenna)

#Taliansko patrí medzi jednu z najobľúbenejších destinácií, ktorá ľudí láka nielen mestom módy či obrovskými horúčavami, ale aj prekrásnymi plážami. Časť krajiny však momentálne sužuje nebezpečná baktéria, ktorú sa podarilo vedcom odhaliť v mori. Pozor preto, na ktorú časť Talianska sa vyberiete.

Ak sa rozhodnete vybrať sa na dovolenku do Talianska, dávajte si v regióne Emilia-Romagna pozor. Práve na tomto mieste totiž odborníci zistili v mori nadmernú prítomnosť nebezpečnej baktérie Escherichie coli. Práve kvôli týmto zisteniam vydala regionálna agentúra pre ochranu životného prostredia Arpea zákaz kúpania v 28 oblastiach jadranského pobrežia, informuje o tom portál cnn.iprima.cz. Ako však uviedol portál news.italy-24.com v súčasnosti sa ich počet mal znížiť na 22 oblastí.

Ide o pobrežia v regióne Emilia-Romahna, ktoré sa nachádzajú od ústia Pádu až po známe letovisko Rimini. Zákaz plávania na týchto miestach bude platiť až kým sa situácia nezlepší. Ako ďalej dodáva portál news.italy-24.com ľuďom, ktorí tento zákaz porušia, hrozí poriadne mastná pokuta, a to od 50 až po 500 eur.

Taliansko.
Taliansko. (Zdroj: Unsplash.com/Alessandro Moresco)

Baktéria Escherichia coli patrí k bežnej črevnej mikloflóre človeka. Niektoré typy však môžu ľuďom spôsobiť zdravotné komplikácie. Hrozí totiž infekcia, ktorá sa prejavuje horúčkou, zvracaním, hnačkou či bolesťami brucha. Taktiež môže táto baktéria mať za následok zápal močových ciest alebo obličiek.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, cnn.iprima.cz, news.italy-24.com
Odporúčame