Turistov láka jedinečný úkaz! Odborníci varujú, že hazardujú so svojím životom: Návšteva tohto miesta ich môže zabiť

Návšteva tohto miesta ťa môže zabiť

Návšteva tohto miesta ťa môže zabiť. (Zdroj: Unsplash.com/Tanya Grypachevskaya

#Turisti vyhľadávajú stále unikátnejšie destinácie, ktoré by mohli navštíviť. A nielenže budú mať nezabudnuteľný zážitok, ešte si aj urobia fotografiu, na ktorú budú spomínať celý život. Návšteva jedného z takých miest ich však skutočne môže zabiť. Odborníci preto varujú turistov, aby nehazardovali so svojím životom.

Sopky stále patria medzi neprebádané a unikátne miesta, ktoré lákajú turistov nielen svojou výnimočnosťou, ale aj svojím prekrásnym vzhľadom. Stáť hneď vedľa chŕliacej sa sopky a vidieť, ako vedľa teba preteká láva, môže byť skutočne lákavé. Jednou z takých sopiek je aj nedávna aktívna sopka Fagradalsfjall na islandskom polostrove Reykjanes, ktorá začala vybuchovať minulý týždeň.

Od začiatku svojej činnosti láka množstvo turistov. Islandská vláda totiž túto erupciu označila za relatívne malú a vysvetlila, že nepredstavuje veľké riziko pre infraštruktúru, ako sú cesty alebo pre obývané oblasti. Odborníci však varujú, že to neznamená, že je bezpečná. Priblížiť sa totiž k takejto sopke vás môže stáť život.

Ilustračná fotka.
Pohybovať sa v blízkosti aktívnej sopky môže byť nebezpečné (Zdroj: Unsplash.com/Alain Bonnardeaux)

„Erupcie sú nepredvídateľné a podmienky sa môžu rýchlo zmeniť, ak sa zem stane nestabilnou. Existuje tiež riziko, ktoré predstavujú toxické plyny, ako je oxid siričitý, ktorý môže byť obzvlášť toxický pre deti a zvieratá,“ poznamenali odborníci z imeteo.sk.

Ako ďalej dodali, „dvaja návštevníci len o vlások unikli smrti. V sobotu popoludní sa blížili k horúcemu lávovému prúdu v blízkosti hlavného rozstrekového kužeľa. Chôdza po čerstvom lávovom poli je extrémne nebezpečná. Mohlo sa stať, že sa rozpadne a turisti by sa doslova priškvarili na lávovom poli.“ Aj preto sa úrady rozhodli turistom zakázať priblížiť sa k takejto sopke, a to do bezprostrednej vzdialenosti od prúdu lávy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Opustený lovecký zámok obývajú tisíce potkanov: Dovnútra sa odváži vstúpiť len málokto

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, imeteo.sk
Odporúčame