Herečkám v seriáli Bridgerton dali účesy poriadne zabrať: V parochni sa ukrýval funkčný motor

Penelope a Colin zo seriálu Bridgerton

Penelope a Colin tvoria v tretej sérii ústrednú dvojicu (Zdroj: Instagram/bridgertonnetflix)

#Milovníci dobových drám majú dôvod na oslavu, pretože Bridgerton sa vrátil s dlhodobo očakávanou treťou sériou. Tento hit Netflixu, založený na knižnej sérii od Julie Quinn, sa stal okamžite populárnym pre svoju sviežu kombináciu romantiky a zvodného napätia. Zároveň priniesol celkom nový pohľad na históriu.

Podľa knižnej predlohy?

Rovnako ako predchádzajúce série, aj táto má predlohu v knihe Julie Quinn, no produkcia sa tu pohrala s chronológiou. Pôvodne by si podľa poradia mal v tejto sérii spoznať druhorodeného pána Bridgertona – Benedicta. Namiesto neho sa však na plátne ukážu Colin a Penelope, ktorých fanúšikovia už pomerne dobre poznajú. Hlavná producentka, editorka a scenáristka Jess Brownell objasnila zákulisie tohto rozhodnutia pre Variety:

,,Mám pocit, že je čas pre Colina a Penelope, pretože týchto dvoch sme na našich obrazovkách sledovali od prvej série a už sme dostatočne vtiahnutí do ich príbehu. Vieme, čo sú to za ľudia. A najmä v poslednej sérii sa vyskytli momenty, keď bolo medzi nimi cítiť napätie, pričom si Colin takmer uvedomí, že Penelope k nemu niečo cíti. Na tomto napätí sme chceli stavať najnovšiu sériu.“

Tešiť sa môžeš na…

Napriek tomu, že hlavné postavy novej série už poznáš, ich príbeh určite nudný nie je. Penelope sa konečne rozhodla vzdať nádeje, že jej láska ku Colinovi raz bude opätovaná. Nemožno sa tomu ani čudovať, po jeho trpkých slovách na jej adresu z finále predošlej série.

Penelope chytí svoj život za pačesy a hľadá si manžela, čo jej umožní osamostatniť sa od neznesiteľnej matky a sestier, no čo je podstatnejšie, pokračovať v dvojitom živote ako Lady Whistledown. Spočiatku sa jej ale dariť nebude. Práve tejto príležitosti sa chopí Colin.

Nedokáže vstrebať, že sa naňho Penelope po jeho návrate takmer ani nepozrie. Chce si jej priateľstvo získať späť a plánuje tak urobiť nasledovne: Pomôže jej nájsť si manžela. No aj tebe musí byť hneď jasné, že Penelope má svojho vysnívaného nastávajúceho už dávno po svojom boku. Teda aspoň v to všetci diváci dúfajú.

Môžeš sa tešiť aj na zaujímavé dejové línie vedľajších postáv. Zistíš, ako sa Eloise vyrovnáva so skutočnosťou, že jej bývalá najlepšia priateľka je v skutočnosti tá najväčšia a najmocnejšia klebetnica v Anglicku. Udrží jej tajomstvo?

Navyše sa budeš roztápať pri pohľade na prekvitajúcu lásku Anthonyho a Kate z predchádzajúcej série, ktorých spaľujúce pohľady zahrejú pri srdci, dokonca aj nižšie.

Nebol by to Bridgerton bez unikátnych coverov známych popových skladieb, prepracovaných tanečných choreografií a nádherného dobového prostredia. Rodina Bridgertonovcov privíta vo svojich radoch aj nových hercov, ktorí stvárnia o niečo starších súrodencov Bridgertonových alebo aj ďalšie postavy.

Čo sa stalo s Daphne a Simonom?

Od vyhlásenia tretej série kolovali internetom rôzne konšpirácie. Najmä to, že by sa v dejovej línii mohli objaviť aj hlavné postavy prvej série – Daphne a Simon. Herec Regé-Jean Page, ktorého si svet zamiloval v úlohe vojvodu z Hastingsu, vyvrátil falošné klebety o návrate jeho postavy v novej sérii na svojom Instagrame.

Ani seriálová Daphne, herečka Phoebe Dynevor, médiám tieto klebety nepotvrdila: ,,V tretej sérii moju postavu bohužiaľ žiadna dejová línia nečaká. Potenciálne v budúcnosti, ale tretiu sériu si plánujem vychutnať ako divák.“

Hviezdna dvojica

K žiadnym zmenám v pôvodnom obsadení postáv nedošlo, čo je pre divákov nesporne veľkou úľavou. Penelope si opäť zahrá skvelá Nicola Coughlan a jej dlhoročný crush – Colina bude aj naďalej stvárňovať charizmatický Luke Newton.

Títo dvaja majú medzi sebou nespornú chémiu, čo je badateľné už z traileru. V rozhovoroch pre viaceré platformy hovorili o tom, že práve ich romantický náboj na obrazovkách so sebou prináša omnoho väčšiu zodpovednosť, keďže majú medzi sebou napätie pochádzajúce z predošlých sérií. Dokonca sa prirovnali k Rossovi a Rachel z Priateľov.

V rozhovoroch s hviezdami tretej série sa takmer spravidla objavuje otázka ohľadom natáčania sexuálnych scén. Dvojica sa pri podobných zmienkach a otázkach zoširoka usmieva a Nicola na tieto scény dokonca spomína ako na jedny zo svojich najobľúbenejších, ktoré doposiaľ natočila. 

Zásadná premena postáv

Netreba opomenúť ani neskutočnú premenu, ktorou si herci v rámci svojich postáv prešli od samého začiatku natáčania. Penelope bola v prvej sérii stelesnením škaredého káčatka, ktoré sa ani za svet nevedelo obliecť, zatiaľ čo v tretej sérii doslova žiari. Je vidieť, že kostyméri a maskéri si dali záležať a Nicola konečne dosahuje vo svojej role plný potenciál v sýtejších farbách, ktoré sa podstatne viac hodia k ikonickým ryšavým vlasom jej postavy.

A Luke? Ako zrelší scestovaný Colin v tretej sérii je doslova pastvou pre oči. Detská tvárička a vysokánsky nevkusný účes na Elvisa sú nenávratne preč.

Zaujímavosti zo zákulisia

  • Účesy Penelope sú v tretej sérii inšpirované hollywoodskymi ikonami, ako boli Rita Hayworth či Marilyn Monroe v kombinácii s kreslenou Disney postavičkou menom Jessica Rabbit. Vlny sú namiesto tradičných detskejších kučier jemnejšie a voľne splývajúce.
  • Na bále v druhej epizóde mala Penelope skutočne náročný účes, ktorý pozostával až z 15 rôznych kúskov, vrátane organzy, flitrov, brošne či stuhy. Hlavu kráľovnej Charlotte zasa vo štvrtej časti krášlila parochňa s plávajúcimi labuťami – keďže mala funkčný motor, musela byť napojená na batériu.
  • Vo všetkých troch epizódach kostyméri spotrebovali až 45-tisíc metrov látky. 
  • Aj pohostenie je pastvou pre oči, tvorcovia dokonca použili ešte sýtejšie farby potravín. Slávnostné tabule tvoria hlavne papáje, opuncie, slivky, broskyne, lesné jahody, pomaranče a červené hrozno. Podobne ako v predchádzajúcich sezónach, aj v tej poslednej herci vypili galóny čaju značiek PG Tips a Tetley – áno, nápoj je vo všetkých scénach skutočný. Dopĺňali ho aj madlenky, levanduľové a ružové sušienky, z ktorých herci mali dovolené zajedať. 
  • Ak máš pozorné oko, určite ti neuniklo, že v tejto sérii sa často ako motív objavuje motýľ, ktorý symbolizuje Penelopinu transformáciu z dievčaťa na krásnu ženu. Môžeš ho vidieť na jej denníku, na schodisku v jej dome či kdekoľvek na kostýmoch.

Nech už máš akýkoľvek program, na tento fenomén si rozhodne nájdi voľný večer. Prvú polovicu série zhltneš ako jednohubku a na zvyšok budeš musieť trpezlivo čakať až do 13. júna.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, forbes.com
Odporúčame