O ghostingu si už asi počul, vieš však čo je stashing? Jeden z najhorších trendov v randení si možno zažil aj ty

zamilovana dvojica

K najnovším pomenovaniam vzťahov, v ktorých by si sa asi nechcel objaviť, pribudil tzv. stashing(Zdroj: Unsplash/Cody Black)

#Asi nám dáš za pravdu v tom, že nájsť si partnera či partnerku nie je jednoduché. Hoci by sa mohlo zdať, že v čase online zoznamiek to pôjde každému o niečo ľahšie, opak je často pravdou. Varovania pred tým, že na internete nikdy s istotou nevieš, s kým si v skutočnosti píšeš, si iste počúval už od detstva, no najmä pri zoznamkách na teba môžu číhať aj menej nápadné hrozby. Je dokonca možné, že trendy ako ghosting, zombieing či stashing, o ktorom informuje Ladbible, si zažil aj na vlastnej koži. Pritom si o tom ani nemusel vedieť.

Vzťah nie je pre každého

Vyššie vymenované pojmy pomenúvajú nie práve korektné typy správania, ktoré však môžeme často vidieť v začínajúcich (a väčšinou zároveň končiacich) vzťahoch. Azda najčastejšie sa z nich spomína ghosting, o ktorom si už určite počul. Ak však náhodou predsa len nevieš, o čo presne ide, ghosting je to, keď jeden z dvojice náhle a bez akejkoľvek zjavnej príčiny alebo varovania preruší s tým druhým kontakt a ignoruje jeho pokusy o komunikáciu. Ukončiť takto vzťah je už na prvý pohľad neférové, no osobnú skúsenosť s tým má, žiaľ, čoraz viac ľudí. Podľa mnohých to ale stále môže byť ešte horšie.

Pred akousi „pokročilejšou“ formou ghostingu varovala svojich sledovateľov vo videu s jeden a pol miliónom zhliadnutí mladá speváčka Mariel Darling. Pojmom „zombieing“ označila to, keď sa niekto rozhodne z tvojho života z ničoho nič zmiznúť, no po pár mesiacoch sa zrazu opäť objaví. Skúsenosť s tým očividne mali aj mnohí komentujúci.

„To preto, že tá, ktorá sa mu zdala lepšia než ty,  prišla na to, aký je hrozný a ghostla jeho,“ napísala jedna používateľka.

@mariel_darling

who else has been ✨zombied✨ #dating #relationship #situationship #talkingphase #ghosting #ghosted #toxic #commitment #love #relatable #boys #commitmentissues #girls #bf #single #relationshipadvice

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Vedia o tebe jeho/jej rodičia?

To však stále nie je všetko. Ďalšou nepríjemnosťou, ktorú môžeš zažiť, je stashing. Ten si, aspoň spočiatku, vôbec nemusíš uvedomovať. Nejde totiž o prerušenie kontaktu, ale o to, že tvoj partner ťa pred svojim okolím tají. Nikto samozrejme nečaká, že ho po dvoch či troch stretnutiach ten druhý predstaví rodine, no ak ste spolu dlhšie a on sa vyhýba akejkoľvek zmienke o tebe pred svojou rodinou či priateľmi, je to už na pováženie.

Podľa párovej terapeutky Iriny Firstein to môže mať byť niekoľko dôvodov. Za stashingom môžu stáť problémy v rodine, ale tiež to, že dotyčný váš vzťah neberie vážne, či dokonca to, že má vzťahov viac. Ak sa v takejto situácii ocitneš a trápi ťa, bez ohľadu na dôvod si zaslúžiš vysvetlenie a je na čase sa o tom porozprávať.

„Spýtajte sa, prečo ste nestretli nikoho podstatného z jeho či jej života a pýtajte sa ďalej, ak sa vyhovára,“ povedala Firstein a dodala, že vysvetlenia typu „nebol na to čas“ sa tiež považujú za výhovorky.

Takýto rozhovor vás môže zblížiť a možno sa dozvieš niečo o rodinnej situácie partnera, no ak sa namiesto vysvetlenia dočkáš len výhovoriek, podľa Firstein ide o formu manipulácie.

Sleduj náš instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame