Naozaj nás dizajnéri nútia nosiť toto? Odvážne topánky vymysleli aj pre mužov

trendy v topánkach

Crocsy z prehliadky Simone Rocha (Zdroj: Instagram/simonerocha)

#Nielen široké nohavice s vysokým pásom, ultra mini či vzory ruží vládnu v móde nadchádzajúcej jarnej sezóne. Zabúdať by sme nemali ani na topánky. Práve tie dokážu outfit často povzniesť alebo naopak, úplne pochovať.

Ak si chceš doplniť svoj topánkovník novým a moderným kúskom, vyber si model z nášho rebríčka. Inšpiráciu sme hľadali u svetových dizajnérov, ktorí svoje jarné kolekcie predviedli počas fashion weekov v Paríži, Miláne či v New Yorku.

V hlavnej úlohe prsty a palec

Tento titulok nie je bulvárny, naozaj sa dizajnéri zamerali na prsty a palce ako erotogénnu zónu. Obuv, ktorá kladie do popredia prsty na nohách, dostala aj oficiálne pomenovanie, nazýva sa pedi-spreepers. Dizajnérov, ktorí stavili na tento trend, bolo ako maku. A tak sa erotické topánky objavili na prehliadkach značiek, ako je Louis Vuitton, Victoria Beckham či Mowalola.

V rámci tohto trendu vidíme dva prístupy. Ten neutrálnejší a klasickejší hovorí o bežnej obuvi s otvorenou špičkou. Ten extravagantnejší sa sústreďuje na topánky, ktoré odhaľujú iba palec. V prípade, že sa rozhodneš staviť na takúto obuv, nezabudni na dokonalú manikúru.

 

Domáci komfort nadovšetko

Myslel si si, že obyčajné žabky sú prežitok, ktorý nie je za žiadnych okolností in? Omyl. Ak budeme mať (trebárs kvôli globálnemu otepľovaniu) teplú jar, bez obáv vyhrab zo skrine žabky. Obuv, ktorá pripomína roky minulé a zároveň absolútnu pohodu, predviedli dvojičky Olsenové, ale tiež Hermés či Chanel.

Ak nad tým krútiš hlavou, pokojne si obuj „hotelové papuče“ . Áno, papuče. Presne tie totiž dotvorili modely značiek The Row alebo JW Anderson. Nezaostala však ani módny dom Balenciaga. Ak sa budeš ponáhľať do školy či práce a náhodou sa zabudneš doma prezuť, zrejme to ani nikomu nepríde zvláštne.

Špicáky (aj pre mužov)

Uznávame, že predchádzajúce tipy boli pre tých najväčších odvážlivcov. Z univerzálnejších kúskov ti môžeme s pokojným srdcom odporučiť špicatú obuv. Zdá sa, že časy, keď sa nosila okrúhla či hranatá špička, sú teraz nadobro preč.

Topánky so špicatým zakončením pôsobia síce trochu agresívne, ale pri dobrom skombinovaní s inými prvkami z toho môžeš vzniknúť zaujímavý outfit. Koniec koncov, vidno to aj u značiek Prada, Valentino, Alexander McQueen, Louis Vuitton či Saint Laurent. Muži však nezostanú sedieť v kúte, dizajnéri mysleli aj na nich. Otázne zostáva, ako si s týmto trendom poradia aj športové značky. Bolo by naozaj zaujímavé vidieť špicaté tenisky.

Platformy sa vracajú do hry

Hoci sa balerínky snažia udržať na módnom výslní, dizajnéri ponúkli ľuďom alternatívu v podobe obrovských platforiem. Podľa toho, čo môžeme odpozorovať z videí a fotografií, ladili návrhári tieto platformy k obtiahnutým šortkám či mini sukniam. 

Zostáva nám len tipovať, že tak chceli vybalansovať proporcie postavy. Ak si potrpíš na trendy a páčia sa ti platformy, hľadaj ich vo výrazných a pokojne aj krikľavých či neónových farbách. Jar to znesie. Ba čo viac, pokojne môžeš zvoliť aj platformové crocsy vykladané kamienkami, ako na prehliadke značky Simone Rocha.

Budeš mať odvahu aspoň na jeden typ módnych topánok? Veríme, že áno.

Ktorý z trendov sa ti zdá najviac uletený?

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame