Toto sú tie najlepšie rapové skladby do posilky! Už máš chuť makať?

Rebríček

Skladby do posilky (Zdroj: RON WOLFSON/WIREIMAGE)

#Makáš v posilke aj ty? Lebo my v redakcii sa tam zvkyneme potiť celkom často a občas býva problém vybrať si do slúchadiel nejaký poriadny rapík, pri ktorom by tá makačka mala iné obrátky. Vybrali sme teda pre teba 15 skladieb, ktoré máme v ušiach popri cvičení aj my, tak sa pokojne nechaj inšpirovať!

Eminem: „Lose Yourself“

Síce možno trošku klišé, ale bez toho by sa to nezaobišlo! Táto skladba bola napísaná pre film 8 Mile, v ktorej Eminem hral hlavnú rolu. Získala Oscara za najlepšiu pôvodnú skladbu v roku 2003 a stala sa jednou z najikonickejších rapových skladieb všetkých čias.

Eminem ft. Nate Dogg: „Till I Collapse“

Ďalší silný track do gymu a opäť od Eminema. Track „Till I Collapse“ s Nate Doggom obsahoval okrem iného aj Eminemov rebríček tých najlepších raperov podľa jeho názoru. Vypočuli sme si tak: „Reggie, Jay-z, Tupac, and Biggie, Andre from Outcast, Jada, Kurupt, Nas and then me…

Macklemore & Ryan Lewis ft. Ray Dalton: „Can’t Hold Us“

Vec, ktorá sa stala absolútnym medzinárodným hitom v roku 2013. Jej videoklip bol natočený na mnohých miestach po celom svete, vrátane Japonska, Nového Zélandu a USA.

Drake & Future: „Jumpman“

Track od Drakea a Futurea vydaný v roku 2015. Je pomenovaný po logu značky Jordan, ktorú vlastní bývalý basketbalista Michael Jordan. Skladba sa stala veľmi populárnou aj v rámci streetwearovej kultúry.

Kendrick Lamar: „HUMBLE.“

Obrovský Kendrickov hit z roku. 2017. Skutočný banger, ktorý získal množstvo ocenení. Skladba obsahuje rapové pasáže s politickým odkazom a vyzýva k sebazapreniu a úprimnosti.

Kanye West: „Power“

Táto skladba bola vydávaná v roku 2010 a stala sa hitom vďaka svojmu silnému refrénu a údernému beatu. Skladba bola využitá aj v mnohých filmoch a reklamách.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
WEN a Porsche Boy sú "Lowkey" fresh: Ich spoločný projekt je už vonku

DJ Khaled ft. T-Pain, Ludacris, Snoop Dogg, Rick Ross: „All I Do Is Win“

Extrémne spojenie mien za mikrofónom. Tento track vyšiel ešte v roku 2010 a stal sa obrovským hitom. Spojenie toľkých legiend v spolupráci ani nemohlo mať iný výsledok!

Drake: „Started From the Bottom“

Jeden z najväčších Drakeových hitov celej jeho karéry. Táto skladba bola vydaná v roku 2013 a hovorí o ceste, ktorú Drake prešiel, aby sa dostal tam, kde je dnes. Resp. bol vtedy. No veď rozumieš. Skladba stala jednou z najpopulárnejších piesní roku 2013.

Eminem: „The Real Slim Shady“

Do tretice všetko dobré. Legendárny Eminemo track z roku 2000 sa stal hitom vďaka svojmu provokatívnemu textu a vynikajúcej produkcii. Skladba sa stala jednou z najúspešnejších Eminemových skladieb celkovo a zároveň ho vystrelila v danom roku skutočne do rapových výšin.

Run-DMC: „It’s Tricky“

Ďalšia kultová záležitosť z roku 1986 bola jednou z najúspešnejších rapových piesní tohto obdobia. Refrén piesne je založený na vzorke z piesne „My Sharona“ od skupiny The Knack. Čo povieš, hodí sa ti to do gymu?

The Notorious B.I.G.: „Juicy“

Táto skladba bola vydaná v roku 1994 a hovorí o ceste, ktorú legendárny The Notorious B.I.G. prešiel od chudoby k sláve. Refrén piesne obsahuje vzorku z piesne „Juicy Fruit“ od skupiny Mtume.

2Pac ft. Dr. Dre: „California Love“

Kultové spojenie Tupac a Dr.Dre! Táto skladba vyšla v roku 1995 a stala sa jednou z najpopulárnejších rapových skladieb 90. rokov. A vlastne i tak nejak celkovo, pričom zárove§ bola aj symbolom západného pobrežia USA.

Lil Uzi Vert: „Money Longer“

Možno trochu nečakaný výber, všakže? Lil Uzi Vert sa v nej však s výsledkom naozaj vyhral a track bol svojho času dokonca až virálnym hitom. Zapasuje ti do playlistu?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Zo špinavých ulíc hrá hviezdny album: Počúvame najlepšieho Sameya, ktorý definoval slovenskú novú vlnu

Wu-Tang Clan: „C.R.E.A.M.“

Táto silná vec z roku 1993 bola jedným z najúspešnejších trackov samotného Wu-Tang Clanu. Skladba hovorí o ceste, ktorú prešli členovia skupiny a o tom, že všetko, čo majú, získali tvrdou prácou.

Prípadne ak máš v gyme vo svojom playliste nejakú inú bombu, rozhodne nám ju hoď do komentárov!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame