Top kúpaliská v Košickom kraji: Pozri si prehľad otváracích hodín aj cien – keď prídeš neskôr, ušetríš!

Kúpalisko v Košiciach

Kúpalisko v Košiciach (Zdroj: Kúpalisko Ryba Anička)

#Východ ponúka množstvo alternatív na príjemné letné schladenie pri vode. Na výber máš mestské kúpalisko v krajskom meste, aquapark, ale aj slnenie v srdci prírody. Ktoré kúpalisko v košickom kraji budeš toto leto navštevovať ty?


Toto sú najlepšie kúpaliská na Slovensku: Koľko zaplatíš za vstup a kde sa najviac zdražovalo?


Kúpalisko Ryba Anička

Ryba Anička sa nachádza priamo v Košiciach. Kúpalisko ponúka, rekreačný, plavecký aj detský bazén s príjemnou vyhrievanou teplotou vody, ktorá zaručene neklesne pod 26 °C. Pripravené sú aj dve šmykľavky a za menší poplatok si môžeš vypožičať aj skrinku či lehátko.

Cena: dospelý 5 eur, deti a študenti 4 eurá, po 14:00 je vstupné o euro lacnejšie

Otváracia doba: zatiaľ nie je otvorené (minulý rok 9:00 – 19:00)

 

Kúpalisko Červená hviezda (Košice)

Červená hviezda je jedno z najobľúbenejších košických kúpalísk. Nachádza sa len kúsok od vlakovej stanice a je kompletne zmodernizované a zrekonštruované. Okrem bazénov na teba čaká aj bar či občerstvenie. Otvorené je počas júla a augusta.

Cena: dospelý 6,50 eur, študent s ISIC kartou 5,50 eur, detský 5 eur, po 15:00 sú ceny nižšie o 20 %

Otváracia doba: každý deň 9:00 – 19:00

 

Kúpalisko Košická Belá

V Košickej Belej majú vynovené letné kúpalisko. Nezabudni po kúpaní doplniť energiu v jednom z bufetov, kde ponúkajú napríklad obložené žemle, hot-dogy či chladené nápoje. Obrovský bazén a veľká lúka na opaľovanie – to všetko ťa čaká za veľmi priaznivé ceny.

Cena: dospelý 4,50 eur, dieťa do 18 rokov 3,50 eur

Otváracia doba: každý deň 9:00 – 19:00

 

Aquapark Thermal Šírava

Aquapark Thermal Šírava je dokonalým dovolenkovým rezortom pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti vodnej nádrže Zemplínska šírava. Rezort pozostáva z aquaparku s geotermálnou vodou a štýlového hotela s romantickým výhľadom na vodnú nádrž.

Cena: celodenný dospelý 26 eur, študent 24 eur, štvorhodinový dospelý 20 eur, študent 16 eur (online vstupné je o 1 euro lacnejšie)

Otváracia doba: každý deň 10:00 – 21:00

 

Kúpalisko Rožňava

Letné kúpalisko v Rožňave svojim návštevníkom môže ponúknuť krásne a tiché prostredie a pravú letnú pohodu pod holým nebom. V rozľahlom areáli sú vybudované štyri bazény vrátane 50-metrový plaveckého so skákacou vežou. Ochranu pred slnkom ti poskytnú najmä stromy. Svoje brány otvorí 23.6.

Cena: dospelý 3 eurá, deti do 10 rokov 1,50 eur, po 17:00 je vstupné lacnejšie o polovicu (cena sa po otvorení môže ešte zmeniť)

Otváracia doba: pondelok 12:00 – 19:00, utorok – nedeľa 9:00 – 19:00

 

Letné kúpalisko Sobrance

Sobrančania majú okrem krásneho historického mesta aj možnosť sa cez leto okúpať. V letnom kúpalisku majú bazén pre neplavcov, plavcov, aj deti. V bufete si môžeš dopriať snack, alebo aj plnohodnotný obed. K areálu patrí aj detské ihrisko, volejbal či tenis.

Cena: dospelý 5 eur (pre Sobrančanov 2,50 eur), študent s ISIC kartou 2,50 eur, deti do 15 rokov 3 eurá

Otváracia doba: každý deň 9:30 – 19:00

 

Kúpalisko Kaluža

Stredisko Kaluža sa nachádza 10 km od mesta Michalovce a je jedno z najznámejších stredísk pri severných brehoch Zemplínskej Šíravy Ponúka bohatú vodnú zábavu v bazéne s vodnými atrakciami. Teplota vody dosahuje 23 °C. V jeho blízkosti sa nachádza množstvo hotelov.

Cena: 6 eur, po 16:00 4 eurá

Otváracia doba: každý deň 10:00 – 18:00 (letnú sezónu ešte nezahájili)

 

Letné kúpalisko Spišská Nová Ves

V blízkosti Spiša nájdeš kúpalisko, ktoré poteší všetkých naokolo. Ponúka plavecký bazén dlhý 50-metrov s hĺbkou 180 cm a tri menšie detské bazény. K dispozícii je aj tobogan, volejbalové ihrisko či sauna. Okúpeš sa tu už za pár eur.

Cena: dospelý 5 eur, dieťa do 15 rokov 4 eurá, rodinný (2+1) 13 eur, rodinný (2+2) 16 eur

Otváracia doba: každý deň 9:00 – 19:00 (okrem zlého počasia)


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, holidayinfo.sk, kamnavylet.sk
Odporúčame