TOP 5 rapových skladieb, ktoré majú v názve známu slovenskú nadávku

Kontrafakt (Foto: facebook.com/EgoRytmusAnys)

#Mám v p*či, moje texty sa nemusia ani rýmovať. Dnes som vybral rebríček, ktorý má doslova v p*či. Sľúbil by som, že v tomto texte, už nebude viac nadávok, ale…áno, mám p*či. V tomto článku som pre vás zoradil TOP 5 najlepších skladieb, ktoré majú v názve slovné spojenie zobrazujúce sa v každej predošlej vete. Tak poďme na to. Mať v p*či je základ, ako aj tento rebríček

5. Rida Radar – Mám P*či 

Začneme voľnejšie, a to doslova. Hoci Rida Radar nerobí hip-hop ani reggae, tak z obidvoch svetov si požičal to najlepšie (Hannah Montana approved) a vytvoril si vlastný štýl, kde je weed jeho mantrou. V roku 2019 vydal zatiaľ posledný album s názvom Nonstophigh, ktorý vám určite napovedá o koncepte a obsahu skladieb. Do rebríčku som sa rozhodol zaradiť aj skit, ktorý sa tam vyskytuje, ale pre mňa spĺňa parametre skladby. Veď posúďte sami.

Vypočuté? Tak viete o čom píšem. Do chytľavého reggae beatu Rida naložil všetkým ľudom, ktorí sú fejkoví a ľudom, ktorí odsudzujú hneď na prvý pohľad (aj jeho aj weed).

„A sám dobre vieš že to v p*či nemáš…“

4. Pil C ft. DJ Spank – Mám P*či

Z debutového albumu od Pil-Cho mám hype doteraz. Lyrická stránka tohto projektu je unikátna vďaka tvrdým a trefným punchlines, ktoré Lukáš obohacuje originálnymi prirovnaniami z jeho veľkého prehľadu z popkultúry či rapového žánru. Skladba nie je len o tom, že opakuje „mám p*či“ každý 5 sekúnd, ale je to vyjadrenie jeho hodnôt voči spoločnosti či druhým ľudom v podobnom žánri.

Musím oceniť a pochváliť Grimasa, pretože ten beat šlape a bude šlapať vždy, keď ho budem počuť, takisto ako aj Spankove scratche, ktorý do nich zakomponoval Drake-a či Nicki Minaj a mnoho ďalších interpretov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Uhádni názvy albumov iba podľa časti ich coveru! Ako dobre ich všetky poznáš?

„A ja mám p*či, povedal som si, že bež sám – navždy verný svojim ľuďom, ako Ned Stark…“

3. Pil C – MP2

Áno, zase Pil C. Ale prečo nie? Ak máš niečo proti, mám p*či. Podobne ako tento track, ktorý skoro neuzrel svetlo sveta, pretože autor to mal p*či, presne ako spomína aj v samotnom texte. Dá sa teda predpokladať, že track vznikol len na pobavenie a trénovanie skills, ale Pil C sa rozhodol, že ľudia rozhodnú o tom, či track vyjde alebo nie.

Preto na IG dal podmienku svojim fans, že ak napíšu dostatočný počet komentárov pod príspevok, skladbu zo šuplíka zverejní. Priaznivci výzvu zvládli a aj ty môžeš vďaka nim teraz počúvať druhú časť zo ságy mám p*či od rodáka z Partizánskeho. Track robí zaujímavým aj maličký rozhovor Pil Cho a Špeciála v strede skladby, keď zistil, že musí nahrať ďalšiu 16tku a dokončiť tak celú skladbu. Aspoň, že toto v p*či nemal, inak by sme si to nemohli vychutnať.

„Je mi jedno, či si teplý a či lezba
Je mi jedno, aké si ty bratu pohlavie
Je mi jedno, či si B-komplex, alebo B-komplex-ka…

2. Boy Wonder – Mám p*či 

Toto je najkompletnejší track z celého rebríčka, ktorému nechýba absolútne nič. Prečo nie je na prvom mieste, sa dozviete pochopiteľne až potom. Boy Wonder mal extrémne silný debut s názvom „Špinavý poet“, ktorý by si našiel svoje miesto medzi najlepšími vecami, ktoré kedy vyšli v slovenskom rape.

Ale poďme teda k tomu, prečo má v p*či aj trnavský rider. Skladba má v sebe náboj emócií, ktoré Wonder rozvíja pomocou menších spomienok na detstvo i dospelý život. Do toho komponuje svoje vtedajšie hodnoty a kladie si sem-tam otázky, na ktoré si aj rovno odpovedá. Ak si zo zhrnieme, tak skladba má úderné punchlines, hodnotu, dobrý refrén, dobrú minutáž, ktorú natiahli skity na začiatku aj na konci skladby. Skit na konci je silná záležitosť, nad ktorou sa určite pousmeješ, hlavne ak nie si fanúšik motivačného rapu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Návrat kráľovnej? Rihanna údajne chystá nielen vlastnú tour, ale aj dva nové albumy!

„…víš p*ču o tem, že aký som človek,
nikdy som kámoša ne*jebal o lóve…“

1. Kontrafakt – Mám P*či 

V prvom rade cením človeka, ktorého napadlo zmixovať túto skladbu s videom Sandokana. Ľudia si to doteraz priradzujú k tejto skladbe a je to krásne, keď vznikne takéto niečo úplnou náhodou.

Ak by som túto skladbu nedal na prvé miesto, nemohol by som spať s čistým svedomím. Ale vy to máte určite v p*či. Nevadí. Track pochádza z legendárneho albumu Bozk na rozlúčku od KF z roku 2007. Ak si toto nepočúval tajne na slúchadlách na tlačítkovom mobile po škole (alebo v škole) alebo na svojej mrtvej mp3-ke, tak si nemal pekné detstvo. Celý track je extrémna nálož, je to frajerina, ktorú si si mohol pustiť vždy v momente, keď si cítil krivdu alebo keď ti dal šéf výpoveď…

„Mám p*či celý svet, svet,
mám p*či aj teba ty žump*jeb.
Mám p*či a môžem si to dovoliť,
mať v p*či všetkých v mojom okolí…“

„…Palo Rochňiak, ty bookmaker zo sovietskeho zväzu, zmizni do piče!“

BONUS tracky:

Horkýže Slíže – Mám v P… na lehátku

Keďže sme rapový portál, píšeme o rape. Ale vynechať tento legendárny song by bol hriech, no nie?

„…Žádny problém, žádne stresy, môžem osrať jeho Chelsea.
Ja tu varím. žehlím, perem, či sa na to nevyserem??
On tu kuká na zápasy, mňa tu môže drbnúť asi
Iba čo mi nervy ničí.. .. mám pi*i“

Kali – Mať v p*či je základ

Hudba ani Kaliho prejav vôbec nenaznačuje, že by malo ísť o track, kde sa hreší. A to ľudom vyhovuje, pretože peknými slovami opisuje, prečo musí mať človek v p*či, keď ide o druhých ľudí, ktorí riešia len ohováračky a podobné nezmysly.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dáta z YouTube budú súčasťou hudobných rebríčkov ČNS IFPI

„…Tak načo riešiť, mať zbytočné reči,
a tak ako väčšina väčšinou s niečím má
problém prežíva, to si iné nevšíma,
svoj život nevníma, mám v piči teší ma…“

KF ft. Yzomandias, Separ, Nik Tendo, (Momo) – Mám P*** Kolko To Bude Mat Videni

Presne ako vnímame tento článok, tak to vnímajú aj autori skladby. Máme v p*či koľko to bude mať videní.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame