TOP 10 zahraničných vianočných pesničiek: Je medzi nimi i tá vaša obľúbená?

Andrea Bocelli - Silent Night

#Vianočné pesničky sa spájajú s najkrajším obdobím v roku tak prirodzene, ako sneh, vôňa ihličia či vianočný stromček. Nepochybujeme, že každý má vlastný rebríček pesničiek, ktoré sú preňho tie NAJ. My vám ponúkame tie najväčšie vianočné hity podľa nás. Pozreli sme sa na zahraničnú hudobnú scénu a správne namiešaný (fresh) coctail je na svete. Ak si ich pustíte pri pečení koláčov, vianočnom upratovaní či zdobení stromčeka, budeme len radi.

#Chris Rea – Driving home for Christmas

#Melanie Thornton – Wonderful Dream (Holidays Are Coming)

#Dean Martin – Let it Snow!

#Glee – Jingle Bell Rock

#José Feliciano – Feliz Navidad

#Queen – Thank God It’s Christmas

#John Lennon – Happy Xmas (War Is Over)

#3: Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Impozantný hit od Mariah Carey – All I Want for Christmas, ktorý patrí nepochybne k vrcholom jej kariéry. Zaujímavosťou je napríklad to, že známu pieseň napísal Walter Afanasief, za neskutočných 15 minút.

#2: Wham! – Last Christmas

Nebojíme sa povedať, že ju miluje takmer celý svet. Legendárna pieseň od skupiny Wham! vznikla v roku 1984 a odvtedy je neodmysliteľnou súčasťou každého vianočného hitrebríčka.

#1: Tichá noc, svätá noc

Jedinečná atmosféra, čaro Vianoc a pokoj v duši. To, čo vystihuje tieto slová je jednoznačne pieseň Tichá noc. Vedeli ste, že táto pieseň je stará už takmer  200 rokov? Svoju premiéru zažila Tichá noc, svätá noc na Vianoce roku 1818 v kostolíku v rakúskom Oberndorfe. Dnes sa spieva v desiatkach rôznych jazykoch nielen na Vianoce, ale do svojho repertoáru ju zaradili i známe spevácke esá. My sme pre vás vybrali podanie od fenomenálneho talianskeho tenoristu Bocelliho.

Odporúčame