Veľká chyba v obľúbenom filme Titanic! Toto svetoznámy režisér ľutuje, všetko bolo inak

Titanic mal byť pýchou, skončil katastrofou (Zdroj: Wikipedia/White Star Line)

#Titanic patrí medzi najpopulárnejšie filmy všetkých čias. Film o romantickej láske dvoch ľudí z úplne iných svetov, kde silou osudu sa spojili, ale kvôli obrovskej tragédii musí jeden z nich zomrieť, zasiahol asi každú generáciu. Jedna scéna je však úplne inak. Svetoznámy režisér to ľutuje.

Uznávaný a obľúbený režisér James Cameron sa snažil, aby všetky scény, ktoré sú vo filme Titanic, boli čo najdôveryhodnejšie a najpresnejšie. Film z roku 1997 mal tak čo najlepšie zobrazovať realitu. Napriek tomu sa tam však zobrazila scéna, ktorú dnes režisér ľutuje.

Hoci od natočenia Titanicu a jej distribúcie ubehlo už takmer 25 rokov, jeho režisér stále premýšľa nad tým, ako mohol film vyzerať lepšie a byť presnejší. Najviac však ľutuje vykreslenie jednej z hlavných postáv.

Reč je o scéne, kedy dôstojník William McMaster Murdoch zastrelil Jackovho priateľa Tommyho. Táto scéna je tak silná, že keď si kapitán uvedomí, čo sa vlastne stalo a čo práve urobil, rozhodne sa vziať si život a sám si strelí do hlavy.

Hlavný dôstojník tak potom pláva vo filme hlavou nadol na hladine oceánu. Táto jedinečná a citovo vypetá scéna bola zostavená na základe výpovedi svedkov. Udalosť sa mala odohrať počas toho, ako sa na hladinu púšťali záchranné člny a ľudia bojovali o život. Túto skutočnosť, a teda že počuli výstrely, malo potvrdiť viacero svedkov.

V skutočnosti sa to však malo celé odohrať inak. Hugh Woolner, jeden z ľudí, ktorým sa podarilo túto obrovskú tragédiu prežiť totiž uviedlo, že cestujúci skutočne videli, ako Murdoch dvakrát vystrelil, avšak do vzduchu. Mal tak urobiť preto, aby prinútil členov posádky k tomu, aby opustili loď.

Rovnakú výpoveď Woolner podal, aj keď sa vyšetrovalo potopenie Titanicu. Podľa jeho slov tak Murdoch nemal ani raz vystreliť do ľudí, ale každý výstrel smeroval len do vzduchu.

Svedectvá sa však líšia

Niektorí ľudia však tvrdia, že k streľbe do ľudí skutočne došlo. Jeden z cestujúcich sa vyjadril, že videl muža ako skutočne strieľa do pasažierov a následne spácha samovraždu. Muž následne napísal svojej žene o tomto incidente list, avšak nikde sa meno Murdocha nespomína.

Príbeh o dôstojníkovi, ktorý zabil pasažiera sa však objavil aj v časopise. Keď vypukla panika, tak sa mal dôstojník vyhrážať, že ak ktokoľvek nastúpi do člna, tak ho na mieste zastrelí. Údajne mal po tom skutočne strieľať a neskôr zastreliť seba.

Avšak jediným svedkom, ktorý tvrdil, že zbraň mal v rukách práve Murdoch bol Hugh Woolner, ktorý tvrdil, že Murdoch strieľal do vzduchu a nie do pasažierov. Mnoho ľudí vníma Murdocha skôr ako hrdinu a nie ako muža, ktorý strieľal po ľuďoch. Cameron sa preto napokon Murdochovej roidene verejne ospravedlnil. Priznal, že bola chyba ho takto vyobrazovať vo filme.

Zdroj: hashtag.sk, thevintagenews.com, contactmusic.com
Odporúčame