V prekrásnej scéne v legendárnom filme Titanic bola chyba: Neuveríte, kde sa DiCaprio pomýlil

V prekrásnej scéne v legendárnom filme Titanic bola chyba.

V prekrásnej scéne v legendárnom filme Titanic bola chyba. (Zdroj: Unsplash.com/Museums Victoria)

#Titanic patrí rozhodne medzi jeden z najpopulárnejších filmov všetkých čias a svojim príbehom si získal srdcia mnohých divákov. DiCaprio sa svojej úlohy zhostil profesionálne a Jacka v tomto filme zahral bravúrne. Avšak aj jemu sa stane, že sa pomýli. Táto chyba ale bola tak pôsobivá, že vo filme nakoniec ostala.

Asi každému z nás sa občas stalo, že sa pomýli. Inak na tom nie sú ani herci na plátne, kde často dôjde k rôznym skomoleninám. Niekedy však práve tieto zábery vyzerajú tak autenticky, že v srdciach divákov zanechajú silný dojem, a preto sa to tam tvorcovia rozhodnú ponechať.

Jedným z takých momentov je aj scéna, kedy Jack, úžasný avšak chudobný maliar na voľnej nohe, sa rozhodne zväčniť pôvabnú Rose na výkrese formátu A4, ktorá je naopak veľmi bohatá. Táto scéna si vyžadovala veľa improvizácie.

Leonardo DiCaprio, ktorý stvárnil Jacka totiž tak dobre kresliť nevedel ako jeho postava vo filme. V takýchto scénach ho však veľmi dobre zaskočil samotný režisér filmu James Cameron. Avšak napriek tomu bola herecká dvojica skúsených hercov nervózna, a tak došlo k chybe.

Jack mal totiž povedať Rose len: „Ľahni si na gauč.“ Avšak nervozita urobila svoje, a keď videl sporo odetú hereckú kolegyňu, onemel a vyletelo z neho: „Ľahni si na posteľ… teda na gauč.“ Táto scéna však bola tak prirodzená, že samotný režisér sa ju tam rozhodol nechať a v nakrúcení pokračovali. Dokonca celú scénu nakrútili na prvýkrát.

Zdroj: hashtag.sk, unilad.co.uk
Odporúčame