Naše tipy na víkend #16 Sobotné ráno bude voňať palacinkami a poradíme ti trip, ktorý ťa dostane výhľadmi

dievča drží palacinky

Naše tipy na tento víkend voňajú po palacinkách (Zdroj: GettyImages)

#Keď som bola mladšia môj víkend väčšinou začínal aj končil rovnako. Gauč a filmový maratón bol pre mňa alfou a omegou každého víkendu. S postupom času som však zistila, že tie čarovné dva dni v týždni neslúžia na premrhanie času iba leňošením. To, že baterky si vieš dobiť aj inak, ti skúsim ukázať v tomto článku.

Z bežných ingrediencií skvelé raňajky!

Raňajky by mali byť podstatou každého jedálnička. Mnohí z nás ich však vynechávajú a neuvedomujú si, o aké výhody tým prichádzajú. Je to energia vstupujúca do tvojho dňa v podobe chutných dobrôt. Mali by byť výdatné a zdravé, bez ohľadu na to či cvičíš, alebo nie. Nie každý má však cez týždeň priestor pripravovať si švédske stoly plné jedla. Cez víkend, kedy sa náš svet na chvíľku spomalí, si ale všetci nájdeme čas na malý úlet.

Na tento recept som prišla počas obdobia, kedy môj raňajkový jedálniček tvorili najmä vajíčka a vločky. Každodenná praženica a ovsená kaša ti však po čase začne liezť hore krkom. Ako však vykúzliť z nudných ingrediencií chutné jedlo? Je to veľmi jednoduché!

Budeš potrebovať (na približne tri palacinky)

  • 90 gramov vločiek,
  • 3 vajíčka,
  • 200 ml mlieka.

A čo ďalej? Všetky tri ingrediencie dáme do mixéra a rozmixujeme. Po asi minúte vypneme mixér, naolejujeme panvicu a postupne z cesta upečieme palacinky. Tento kulinársky výtvor už len dozdobíme ľubovoľným džemom či ovocím a zdravé i chutné raňajky sú na svete!

Môj tip: Pred každou palacinkou si surové cesto premiešaj. Predídeš tak tomu, že sa hmota rozdelí a naspodku sa usadia vločky.

palacinky
Palacinky si zvládneš urobiť z obyčajných ingrediencií (Zdroj: Unsplash/american-heritage-chocolate)

Prečo je môj kamoš idiot?

Ak máš pocit, že poslednú dobu stretávaš samých idiotov, neboj sa, existuje návod, ako ich pochopiť. Pomôže ti kniha od Thomasa Eriksona – Obklopený idiotmi. Táto kniha mi otvorila oči a pomohla mi nájsť iný uhol pohľadu na správanie môjho okolia. Ukáže ti, že aj ten najväčší idiot nemusí byť zrovna idiotom, pokiaľ pochopíš jeho postoj k životu. Táto kniha ponúka informácie o typológií osobnosti. Nájdeš v nej rozdelenie ľudí do štyroch typov podľa farieb. Zelená, žltá, červená a modrá.

V skratke opísané. Červení sú veľmi súťaživí, ambiciózni a bojovní. Pokiaľ si už započul vetu: „Bude to teraz, hneď a po mojom!“ Potom si narazil na čistého červeňáka. Žltí sú zase veční optimisti. Ružové okuliare majú nasadené 24/7 a nesklamú ťa v žiadnom crazy nápade. Ich postoj väčšinou inklinuje k zneniu: „Áno, jasné! Poďme do toho. Bude sranda.“ No a ak ty alebo niekto z tvojich blízkych patríte medzi zelených, tak ste nekoneční pohoďáci a mať v paži je vaše životné motto. Modrá farba zase predstavuje povahy s jemným nádychom pesimizmu.

Máš známeho, ktorý má potrebu všetko analyzovať a excel tabuľky sú jeho najlepším kamarátom? Alebo sa uňho v obývačke cítiš ako vo výklade Ikei, pretože má dokonale uložené podušky, podľa farby poukladané uteráky? Gratulujem, našiel si modrého! Všetky tieto osoby sa vyznačujú špecifickým správaním, reakciami na najrôznejšie situácie či problémy. No a aký postoj pri nich zaujať? To už sa dozviete počas čítania v knihe Obklopený idiotmi.

Poď von!

Čo by to bol za víkend, keby ho celý preležíš v posteli? Niet nad to, keď si počas voľného času človek užije aj trochu pohybu. Preto ti nemôžem zamlčať tento pekný trip, ktorý som prednedávnom absolvovala. Ja som teda nebola nikdy veľkým fanúšikom túr. No dovolenka v Tatrách zmenila môj názor. Ak nie si úplný domased a tvoj pohyb zahŕňa aj iné aktivity, ako prechod z gauča k chladničke, určite zvládneš výstup na Velické pleso.

velické pleso
Velické pleso je dokonalým výletom (Zdroj: Baša)

Toto krásne miesto sa nachádza vo Vysokých Tatrách. Túra je stredne ťažká a vedie cez lesy. Po výstupe ťa bude čakať reštaurácia, alebo to skôr môžeme nazvať fast food, kde zahasíš smäd aj hlad. Ak naberieš sily a rozhodneš sa pokračovať, kúsok odtiaľ je Kvetnicové pliesko, kde uvidíš lúku posiatu horskými kvetmi. A pre tých, ktorí by stále nemali dosť a chceli si dať viac do tela, odporúčam obetovať ešte asi hodinku a dostať sa o kúsok vyššie. Objavíš tam Dlhé pleso vo Velickej doline.

Ak sa ti pošťastí, určite si tam na teba počká aj nejaký ten kamzík a na konci dňa sa môžeš pochváliť, že si zvládol prejsť za jeden deň až tri plesá.

Môj tip: Ak si taký turistický začiatočník ako som bola ja, nezabudni si na turistiku dve najdôležitejšie veci. Turistické topánky a normálny ruksak, pretože tie sú cestou k úspechu každého výletu. Z vlastnej skúsenosti viem, že s pol centimetrovou podrážkou a dvojlitrovou fľašou v ruke sa ti bude ťažko šlapať.

Na záver trochu Netflixu

Aby sme zase toho pohybu nemali príliš veľa, poďme spolu mrknúť aj na nejaké tie seriály. Už to bude skoro rok, čo na Netflixe pribudol dokument Our Planet. Jasné, všetky sitkomy, komédie aj love-stories sú skvelý relax. Ale nezabúdaj na to, že na Netflixe nájdeš aj bohatý výber tých najrôznejších dokumentárnych filmov a seriálov.

Our Planet je dokonalým oddychom pre všetkých, ktorí si chcú pozrieť niečo málo o našej planéte. Sú tam spomenuté tie najzaujímavejšie kúty zeme. Najviac sa mi páčili pikošky. To, že niektoré vtáky svojej partnerke dvoria či tancujú, alebo že niektoré vodné živočíchy sa predbiehajú v zbieraní mušlí som naozaj nevedela. Pokiaľ ťa teda aspoň trochu baví cestovanie či zvieracia ríša určite neváhaj a zakonči svoj víkend takto.

P.S. Ak nemáš predplatený Netflix, všetky epizódy prvej série nájdeš aj na YouTube a môžeš si ich pozrieť úplne zdarma!

To by bolo odo mňa všetko a už len posledná rada na záver. Víkend nie je na to, aby sa nič nerobilo, ale aby sa robilo to, čo ťa baví. Tak šup, šup, vyberaj aspoň jednu aktivitku a preži tieto dni na maximum!


Ako plánuješ využiť víkend ty? Napíš nám do komentára!

Zdroj: Baša/hashtag.sk
Odporúčame