Tipy na najlepšie darčeky pre dedka: Priprav pre tvojho starého otca niečo špeciálne

Foto: Unsplash.com

#Poznáme to asi všetci. Kupovanie darčekov pre starých rodičov je celkom namáhavé, keďže väčšinou nám povedia, že nič nepotrebujú. Ak by aj u teba nastala takáto situácia, v tomto článku nájdeš pár tipov na darčeky pre starých otcov. S týmito drobnosťami tvojho dedka zaručene potešíš.

Víno

Víno patrí medzi alkohol, ktorý je ako dar ideálny. Navyše, seniori vo väčšine prípadov nesiahajú po tvrdom alkohole, ale práve po víne. To znamená, že víno na doplnenie dedovej zbierky je dobrý nápad na darček.

Suché, polosuché, sladké, nebodaj ovocné? Biele, červené, ružové? Na výber je toho mnoho, skús siahnuť po niečom raritnejšom, čo nestojí dve eurá v supermarkete. Prípadne sa opýtaj babky, aké ma dedo preferencie. A skús tiež zistiť, či vôbec môže alkoholické nápoje piť.

Náš tip – vinotéka: Tento nápad logicky nadväzuje na predchádzajúci. Aby mal kam dedo uložiť svoju zbierku, treba mu aj poriadnu vinotéku. Tento darček môže byť z tých drahších, je ideálny ako dar v mene viacerých osôb. Môžeš sa dohodnúť napríklad so súrodencami alebo rodičmi.

Foto: Pixabay.com

Meteostanica

Koľkokrát si sa s dedkom bavil o počasí? Starší ľudia majú jednoducho radi prehľad. Najmä tí, ktorí vedú aktívny život aj na dôchodku a často sa zdržujú vonku. Meteostanica má mnoho funkcií, ako napríklad meranie vnútornej a vonkajšej teploty, vlhkosti vzduchu, niektoré ukazujú aj pravdepodobnosť zrážok a v prípade dažďa aj úhrn zrážok, smer a silu vetra.

Krížovky

Väčšina seniorov vo voľnom čase lúšti krížovky. Je to super spôsob na precvičenie mozgových buniek a vyplnenie dlhých dní. Ak chceš darovať niečo, čo je aj praktické, daruj knihu krížoviek. Starý otec pri riešení tajničky aspoň obnoví svoje vedomosti.

Na druhej strane, rob tak len vtedy, ak naozaj vieš, že ho podobné veci bavia. Keďže dedkovia bývajú zväčša fit aj vo vyššom veku, mohlo by sa ten tvoj napríklad uraziť. Stačí si len spomenúť na to, koľko ľudí v seniorskom veku vidíš napríklad na Facebooku.

Foto: Pixabay.com

Obraz rodiny

Dajte si celá rodina spoločne menšie fotenie, fotku daj vyvolať a zarámuj ju. Dedko bude určite z takéhoto darčeka nadšený a s hrdosťou ho bude mať zavesený na stene v dome. Veď rodina je naša najväčšia pýcha. Podobne dobrý nápad je aj album alebo fotokniha.

Telefón pre seniorov

Tu záleží na veku tvojich starých rodičov. Mnohí z nás ich majú vo veku, keď pravidelne vysedávajú s telefónom v ruke na Facebooku. Takých starých rodičov by mohol „dôchodcovský“ telefón uraziť. No sú aj takí, čo sa s technikou nekamarátia. A pre nich sú určené tieto telefóny. Zvyčajne nemajú veľa funkcií, ale úplne postačujú na to, aby nám starí rodičia mohli dať vedieť, kde sa nachádzajú, alebo keď niečo potrebujú. V prípade núdze si ním tiež vedia privolať pomoc. Darček, ktorý má benefity pre obe strany – pre obdarovaného ale aj pre darcu.

Foto: Pixabay.com

Holiaca súprava

Dedkovia si často potrpia na svoj vzhľad a chodia radi upravení. Neupravená brada do spoločnosti neprichádza do úvahy. Obdaruj dedka holiacou súpravou, aby mohol byť najlepšie upraveným medzi kamarátmi. Dobrým nápadom je v tomto prípade aj jednoduchý kozmetický balíček, ktorým nič nepokazíš.

Malá rada na záver

Neexistuje nič také ako zlý darček. Základ je nevyhovárať sa, že nevieš čo kúpiť. Väčšina vecí sa dá v pohode vymeniť, predať, posunúť niekomu inému. V takom prípade nemusíš smútiť, najviac sa totiž ráta to gesto! Určite sa už každému z nás stalo, že darček nesplnil svoj účel. No väčšinou to býva práve naopak. A tak môžeš svojmu frajerovi priniesť veľkú radosť.

Odporúčame