5 tipov, ako získaš viac followerov na Instagrame a posunieš svoj profil na vyšší level

Získaním nových followerov posunieš svoj level na vyšší level (Zdroj: Unsplash.com/Christine slay)

#Každý deň scrolluješ na Instagrame? Patríš medzi tých, čo reagujú na množstvo storiek, príspevkov a pridávaš aj svoj vlastný obsah? Vedel si však, že táto sociálna sieť má viac ako 1 bilión aktívnych užívateľov každý mesiac? Je teda náročnejšie vystúpiť z rady a pravidelne zvyšovať počet followerov. Publikovanie fotiek ti automaticky nezaručí, že si tvoj príspevok niekto všimne. Preto sme si pre teba pripravili niekoľko tipov a rád, vďaka ktorým získaš túto sociálnu sieť na svoju stranu a naplno využiješ silu Instagramu.

1. Postuj pravidelne a daj prednosť kvalitnému obsahu, predovšetkým videu!

Nemusíš pridávať príspevky každý deň, pokiaľ nemáš nápady alebo energiu. Kvalita obsahu je dôležitejšia ako jeho kvantita. Zameraj sa na veci, ktoré ťa bavia a prezentuj ich svojou obľúbenou formou, keď máš na to čas a chuť. Zvýšiš tak svoje šance na oslovenie nových užívateľov.

Aby bolo novým užívateľom na tvojom profile hneď jasné, čomu sa venuješ, nezabudni si v BIO vyplniť pútavý popis. Vysvetli v ňom, aký obsah na tvojom profile nájdu a čo je tvojím cieľom. Pre ešte prehľadnejší profil si vytvor výbery Instagram Stories, ktoré uložíš podľa typu obsahu alebo tém.

Keď si už nájdeš čas na tvorbu obsahu, určite daj prednosť videu! Po výbuchu TikToku a uvedenia Instagram Reels je video aktuálne kráľom obsahu. Dôležité sú opäť jeho kvalita a nutnosť zaujať diváka už v prvých sekundách.

Ak nemáš nápady, aké videá by si na svoj profil postoval, tu máš niekoľko tipov na série, ktorými určite nič nepokazíš.

 • Pred/Po transformácie
 • Tipy a triky
 • Sprav video o sebe a predstav sa tvojim followerom!
 • Ako na … (varenie, tancovanie, make up a pod.)
 • Behind the scenes
 • Otázky a odpovede
 • Čo by som chcel vedieť vedieť, predtým ako…
 • A day in my life
 • Inšpirácia na cestovanie a krátke výlety
(Zdroj: Pexels.com/Artem Podrez)

2. Využi silu hashtagov

Využívaj hastagy pod svojimi príspevkami. Obmieňaj ich pri každej fotke a prispôsobuj konkrétnej téme príspevku a časť venuj celkovo zameraniu tvojho profilu.

Ak sa ti hashtagy pod fotkou nepáčia, nevadí. Jednoducho ich vlož do komentára pod svoju fotku. Ak ich chceš skryť ešte dôkladnejšie, okumentuj svoju fotku jedným emojim. Môže to byť srdiečko, like alebo čokoľvek, čo sa hodí ku tvojej fotke. Následne okomentuj svoj vlastný komentár a do textu vlož všetky svoje hashtagy.

Venuješ sa cestovaniu, vareniu alebo beauty obsahu? Vyhľadaj Instagram profily, ktoré prezdieľavajú príspevky z iných profilov na túto tému. Vo svojom príspevku potom využi hashtagy, ktoré používajú a nezabudni konkrétne profily aj označiť! Docieliš tak, že ťa dané profily prezdieľajú a ty sa dostaneš ku ich followerom.

3.  Vylepši svoje fotky pomocou aplikácií

Nie vždy sa ti podarí odfotiť jedlo v správnom uhle alebo prírodu s perfektným svetlom. Nie je hanba, ak si fotky príležitostne zosvetlíš a doladíš v mobilnej aplikácii. Samozrejme, nezabudni na prirodzenosť a neprežeň to s upravovaním tváre či postavy.

Každému vyhovuje iná aplikácia. Vybrali sme teda tri, ktoré sú zdarma a dokážu tvoje nevydarené fotky premeniť na lajkované príspevky aj bez veľkých grafických zručností.

 • Lightroom: Ide o opulárnu aplikáciu medzi influencermi. Môžeš si v nej vybrať medzi predvytvorenými presetmi od profesionálov.
 • Snapseed: V tejto aplikácii sa dokážeš vyhrať s rôznymi efektmi a prvkami.
 • Canva: Obsahuje vymakané šablóny na Instagram Stories, príspevky aj videá.
(Zdroj: Unsplash.com/Callie Morgan)

4. Použi zaujímavé nálepky v Instagram Stories

Obzvláštni svoje stories pomocou zaujímavých nálepiek. Na internete nájdeš množstvo kódov, ktoré ti zobrazia zaujímavé stickery, ktoré zaujmú tvojich followerov. Pár sme ich pre teba vybrali.

 • Cafezim
 • handmade
 • greendot
 • hygge
 • neutral
 • sinalisa
 • earth tone
 • kind comment

5. Ovládni silu TikTok trendov

Využi silu TikToku a vybuduj si svoju základňu aj na tejto sociálnej sieti. Následne sa snaž svojich followerov presmerovať na Instagram. Odkáž im vo videu, popise alebo v komentári, že viac návodov a tipov nájdu na tvojom Instagrame alebo viac zo svojho života pridávaš každý do Instagram stories.

(Zdroj: Unsplash.com/Olivier Bergeron)

Zvýš svoje šance na TikToku tým, že vo videu použiješ hudbu, ktorá je aktuálne v trendoch alebo spravíš reakciu na populárne challenges vo svojom prevedení. Duety na virálné videá sú tiež zaručeným spôsobom, ako zvýšiš svoje šance na získanie nových followerov.

Posledná malá, no dôležitá rada je: Buď sám sebou! Buď úprimný a nesnaž sa pôsobiť ako niekto iný. Pokiaľ budeš tvoriť obsah o veciach, ktoré ťa skutočne bavia, napĺňajú a budeš o nich otvorene rozprávať, tak si vybuduješ silnejšiu komunitu followerov, ktorí sa budú stotožňovať s tvojimi názormi a naozaj ocenia tvoj obsah.

Nikdy nevieš či sa sociálnym sieťam nebudeš venovať neskôr v práci ako Social Media Manager alebo už počas štúdia na stáži v agentúre. Pretože každá firma a značka dnes potrebujú byť aktívne na sociálnych sieťach a pomocou kvalitného obsahu zaujať svojich potencionálnych zákazníkov. Sociálne siete majú silu, ktorá len tak nevymizne a ty získaš silnú výhodu, ak budeš vedieť ako na ňu!

Zdroj: Digitálna Univerzita
Odporúčame