Tip na seriál: Krvilačná antihrdinská paráda The Boys poteší každého fanúšika kvalitných komiksových adaptácií

Predstavujeme ti seriál The Boys z dielne Amazon Prime

Predstavujeme ti seriál The Boys z dielne Amazon Prime (Zdroj: Amazon Prime Video)

#Za posledných 15 rokov vytvorili filmy z dielne Marvel a DC novú podobu komiksového žánra a zaradili ho medzi najvyhľadávanejšie vôbec. Kto by nepoznal superhrdinov ako Iron Man, Captain America, Batman, Spider-Man, Womder Woman, Superman či Thor? Spoločne s nimi sa obrovskej popularite tešia aj ich záporáci. Dnes sme si pre teba pripravili antihrdinský seriál The Boys, ktorý posúva hranice svojho žánru ďalej a chce byť viac ako zameniteľná žánrovka.


Tip na seriál: Mare of Easttown je najlepšia miniséria roka, ktorá ti poriadne rozprúdi krv v žilách


Hrdinovia či záporáci?

Seriál The Boys ťa zavedie do alternatívneho sveta, v ktorom sú superhrdinovia celebritami. Vlastní ich však spoločnosť Vought International, ktorá ich následne predáva a speňažuje. Títo superhrdinovia ale nie sú pre bežnú komunitu ľudí vzorom. Potajomky spriadajú zlovestné plány, ničia lietadlá so stovkami pasažierov – jednoducho zneužívajú svoju moc.

Druhou stranou mince je skupinka The Boys, ktorá sa snaží túto rozbehnutú mašinériu superhrdinov zničiť. Problém však je, že oni nie sú obdarení superschopnosťami a v podstate sú verejnosťou vnímaní ako odporcovia a outsideri. Každý z nich má svoje dôvody na boj s mocnými a korupciou. Všetko sa však zmení, keď do superhrdinského tímu prichádza mladá Annie. Odhadí pravdu o skorumpovanosti a kontaktuje Chlapcov.

Celý koncept seriálu je postavený na zrkadlovom štýle. Ty vidíš Chlapcov ako hrdinov seriálu, fandíš im a chceš, aby práve oni porazili skupinku mocných. Spoločnosť v samotnej šou to však vidí opačne. Superhrdinská sedmička je pre nich niečo ako bohovia a práve The Boys sú záporáci, ktorí narúšajú pokoj v spoločnosti. Zvoľ si svoju stranu sám – je len na tebe, či chceš podporiť jedných alebo druhých, seriál funguje na obe strany.

Tím superhrdinov si robí, čo chce
Tím superhrdinov si robí, čo chce (Zdroj: Amazon Prime Video)

Postavy, ktoré si zamiluješ

Vodcom superhrdinov je zákerný Homelander, ktorý vie lietať a páliť z očí laser – niečo ako obdoba Supermana. V seriáli dostáva veľa priestoru a určite si ho ako záporáka veľmi obľúbiš, pretože je skvelo napísaný. Asistovať mu budú Queen Maeve – podobná Wonder Woman, rýchlik A-Train, Stormfront, ktorá ovláda elektrinu či ohnivý Lamplighter. A to som spomenul len niektorých. Rozmanitosť seriálu rozhodne nechýba.

Šéfom skupiny The Boys je Billy Butcher, ktorý nenávidí každého, kto sa naňho zle pozrie. Zahral si ho Karl Ubran a vyhlasujeme, že v lepšej úlohe si ho za celú kariéru ešte nevidel. Je však dobrákom od kosti a má cit pre spravodlivosť. Pripojí sa k nemu strachopud Hughie, Afroameričan s prezývkou Mother’s Milk či jeden z klasikov na zabíjanie superhrdinov The Frenchman. Obe strany majú mnoho postáv a príbeh od prvej epizódy preverí ich odvahu, vytrvalosť, vôľu, ale aj schopnosť prežiť.

Druhou stranou mince je antihrdinská skupinka The Boys
Druhou stranou mince je antihrdinská skupinka The Boys (Zdroj: Amazon Prime Video

Za seriálom stoja silné mená

Showrunnerom a scenáristom je Eric Kripke. Z jeho predchádzajúcich projektov vypichneme seriály Timeless či mysteriózny Supernatural. Vďaka nemu majú postavy dobre napísané vnútro a ich rozhodnutia dávajú zmysel. Neboj sa, The Boys nie je prvoplánovým projektom ako R-ková odpoveď doterajšieho vládnutia Marvelu a DC. Niečo podobné si ešte zaručene nevidel – projekt si šliape vlastnú cestičku a nehľadí na doterajšie filmy či seriály, takže neuvidíš žiadnu vykrádačku.

Produkčne pokrýva seriál aj Seth Rogen, komik a zabávač populárnych filmov Susedia na odstrel, Macík Ted či This is the End. Má za sebou aj množstvo produkčnej práce a do seriálu The Boys sa ponoril s plnou vášňou. Okrem toho sa priprav aj na parádnu hudbu od Christophera Lennertza, ktorý ozvučil aj seriály Lost in Space, Agentku Carterovú a spomínaný Supernatural. Núdza nebude o talenty ani pred kamerami, ani za nimi.

Priprav sa na veľké množstvo akcie, krvi a parádnych efektov
Priprav sa na veľké množstvo akcie, krvi a parádnych efektov (Zdroj: Amazon Prime Video)

Priprav sa na poriadne tvrdé R-ko

Nevystraš sa pomerom strán. The Boys sú prezentovaní ako väčšina blockbusterov, teda 2.4:1. Hodinové epizódy preto pôsobia skôr ako krátke filmy. Seriál dostal aj veľmi slušný budget a vizuálne efekty veľmi chválime. Vďaka rozpočtu 10 miliónov dolárov na epizódu si môžu dovoliť vysnívaný R-kový rating, a preto sa priprav na množstvo krvi, odtrhnutých končatín a neslušných slov. Tvorcovia majú slobodné ruky a Amazon vidí v seriáli obrovský potenciál. Nie nadarmo sa drží v Top 100 najlepších seriálov na IMDb, aj na ČSFD.

Doteraz vyšli dve série po osem epizód, no už tento rok by sme mali vidieť tretiu. Skráť si tento čas pozretím dosiaľ vydaných dielov. Veríme, že ťa nadchnú podobne ako nás. Zabudni na mierumilovný Marvel, ktorý ma najlepšie roky za sebou. Zabudni aj na DC so striedavo slnečno-zamračenými projektami. The Boys prináša komiksovému žánru konečne niečo nové, svieže a nevídané. Máš voľný víkend alebo len nevieš, čo robiť po večeroch? Myslím, že sme ti dali poriadneho chrobáka do hlavy.

Zdroj: hashtag.sk, Amazon Prime Video
Odporúčame