Tip na seriál: Napínavá dramatická miniséria Bludné kruhy je depresívnou jazdou, ktorá sa ti zaručene vryje pod kožu

Záber zo seriálu Bludné kruhy

Napínavá dramatická miniséria Bludné kruhy si ťa totálne podmaní (Zdroj: HBO)

#Minisérie od televíznej spoločnosti HBO sú vo všeobecnosti veľmi obľúbené. Vždy dokážu diváka nadchnúť, zabaviť, ale aj prinútiť zamyslieť sa. Netreba pri tom ani desiatky hodín obsahu, tvorcom vždy stačí omnoho menšia minutáž, ktorú vedia pretaviť do slušného príbehu. Výnimkou nie je ani ich počin z roku 2020 s názvom Bludné kruhy (v origináli I Know This Much Is True).

Keď hrá jeden herec dve postavy

Príbeh seriálu Bludné kruhy sa sústreďuje na dvoch bratov, jednovaječné dvojičky, pričom oboch hrá Mark Ruffalo. Dominick a Thomas Birdseyovci sa blížia k strednému veku a spoločne s nimi budeš spomínať na ich detstvo a dospievanie. Dráma sa začína stupňovať po tom, čo jeden z bratov musí podstúpiť psychiatrickú liečbu. Druhému to však nie je po vôli.


Prichádza revolúcia v kinematografii: Warner Bros. uvedie všetky blockbustre na platforme HBO Max v deň kinopremiéry


Odhaľovanie minulosti ti postupne ukáže, čím si obaja počas svojho života prešli. Po nepríjemnom incidente v miestnej knižnici sa však začína roztáčať dramatický kolotoč aj v prítomnosti a pomaly sa rozvíria vody nenávisti, zrady, klamstiev, ale aj súdržnosti a pochopenia.

Záber zo seriálu Bludné kruhy
(Zdroj: HBO)

Priprav sa na to, že nebudeš pripravený

Ak si aj myslíš, že zvládneš pozerať aj dramatické a pochmúrne príbehy, tento ti dá rozhodne zabrať. Ťaživá atmosféra je hustá ako kvalitný včelí med a potrápi tvoje city v každej epizóde. Sám znesiem veľa, ale uznávam, že niektoré scény boli veľmi ťažké na pozeranie aj pre mňa.

O scenár a réžiu celého šesťdielneho projektu sa postaral Derek Cianfrance, ktorého možno poznáš ako tvorcu filmov Svetlo medzi nami, Za borovicovým hájom či Blue Valentine. Miniséria sa dá zhltnúť aj na jedno posedenie, jej dĺžka je totiž len niečo cez šesť hodín.

Záber zo seriálu Bludné kruhy
(Zdroj: HBO)

Ruffalova životná úloha

Aj napriek tomu, že Marka Ruffala mnohí poznajú ako Hulka z MCU, treba uznať, že ide aj o kvalitného herca dramatických filmov. Spomenúť môžeme napríklad Spotlight či Foxcatcher, za ktoré bol aj nominovaný na Oscara. Ak by som však mal vypichnúť jediný Markov projekt, ktorý stojí za zmienku, určite by to boli Bludné kruhy.


Návrat do sveta Game of Thrones, stretnutie Priateľov aj nová verzia Justice League: Sleduj, čo chystá HBO Max na rok 2021


Oboch bratov hrá veľmi presvedčivo a podľa mňa ide o jeho životnú úlohu, ktorú potvrdil aj tým, ako mimikou a gestikuláciou dokázal bratov od seba odlíšiť. Mark získal za seriál cenu Primetime Emmy a horúcim adeptom bude aj na zisk Zlatého Glóbusu.

Záber zo seriálu Bludné kruhy
(Zdroj: HBO)

Projekt, ktorý si ťažko hľadá publikum

Je nutné podotknúť, že ide o veľmi depresívnu minisériu, ktorá nehľadí na city svojich postáv a ani divákov. Jedna tragická udalosť sprevádza predchádzajúcu a mnohokrát budeš mať možno čudný pocit z toho, čo si videl. Môj názor však je, že ide o jednu z najlepších minisérii, akú HBO nakrútilo.

Veľa ľudí bude mať pred touto minisériou rešpekt a možno ju kvôli ťažkým témam nebude ani pozerať. Chcem ti však povedať, aby si sa nebál vydať s Markom na túto strastiplnú cestu životom, pretože ak s ním doplávaš až do prístavu, ver mi, že tvoje trápenie nevyjde nadarmo.

Videl si už Bludné kruhy alebo si ich plánuješ pozrieť? Podeľ sa s nami o názov v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk, hbogo.sk
Odporúčame