Ženy v mužských profesiách to nemajú ľahké: Elektrikárka to však zákazníčke pekne natrela!

Komentáre pod príspevkom Lexi podržali (Zdroj: Freepik/freepik)

#Za rodovú rovnocennosť sa v dnešnom svete bojuje vo viacerých smeroch. Napríklad také delenie práce na mužskú a ženskú je niečo, čo do modernej doby ani zďaleka nepatrí. Mladá elektrikárka by o predsudkoch vedela napísať knihu! So svojím príbehom sa podelila na TikToku, drzosť jej zákazníčky ťa nenechá chladným.

Profesijný stereotyp

Nie je ničím nevídaným, ak nájdeš pracovať muža v odvetví, ktoré bolo kedysi výlučne ženskou záležitosťou. Predavači, učitelia, čašníci či zdravotní bratia sú len zlomkom toho, čo sa spoločnosť naučila akceptovať. Mladá TikTokerka sa teraz snaží bojovať aj za tú opačnú stranu – praje si, aby spoločnosť uznala pôsobenie žien v „čisto mužských“ profesiách.

Lexi je mladou babou, ktorá sa živí ako elektrikárka. Počas výkonu svojej práce sa stretá s nedôverou a posmechom, no tento raz jej došla trpezlivosť a so svojou nepríjemnou skúsenosťou sa podelila na svojom profile.

@lexi_abreu Like can you just let me do my job plz … thanks #lextheelectrician #femaleelectrician #electrician #bluecollarbabe #construction ♬ original sound – LextheElectrician
 

Strieľa do svojich radov

Kritiku od ženy považuje za zradu – veď kto iný by mal viac pochopiť ženu, než samotná (iná) žena? O to viac Lexi zaboleli slová jej zákazníčky, ktorá jej položila naozaj drzú otázku po tom, čo jej prišla opraviť hrdzavú elektroinštaláciu. „Príde ešte niekto iný?“ zneli ostré slová majiteľky domu.

Mladá žena jej slušne vysvetlila, že túto zákazku má na starosti ona a že sa nemusí ničoho obávať. Ochotne ju oboznámila s tým, že má v tomto smere bohaté skúsenosti a chcela sa pustiť do práce, no dáma sa nenechala odbiť. „Nenašiel by sa niekto iný, kto by to vedel spraviť?“  položila znepokojene otázku majiteľka doma.

Elektrikárka ju uistila, že je certifikovanou elektrikárkou a nemusí sa ničoho obávať. Majiteľke domu to však nestačilo a rozhodla sa kontaktovať firmu, v ktorej Lexi pracuje a vyžiadala si iného opravára. Lexi jej dokonca ponúkla svojho mladšieho brata, ktorý je elektrikárom vo výučbe. Pani dokonca túto voľbu prijala, aj napriek tomu, že mladý chalan má omnoho menej skúseností ako jeho sestra.

Nevhodný prístup

Komentáre pod príspevkom Lexi podržali. Správanie pani domácej vyhodnotili ako nemiestne a radili jej, že mala tiež reagovať v podobnom duchu. Vraj si mala vypýtať pána domáceho. Taktiež sa objavil nápad, že mohla poslať svojho brata, ktorý by s ňou hral hru, že si s problémom nevie rady a potrebuje pomoc, ktorou by bola práve Lexi.  

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame