Nový TikTok trend sa zameriava na nechty: Čo znamená farba tvojej obľúbenej manikúry?

Nadšencov čiernej manikúry nájdeš dokonca aj v „celebritných vodách“ (Zdroj: Freepik/freepik)

#Farba nechtov, ktorú preferuješ, údajne napovie tvojmu okoliu o všeličom. Odhaliť vlastnosti či povahu človeka na základe farby laku na nechty je prinajmenšom zvláštne, no nie? Aj keď to možno na prvý pohľad znie desivo, nemusíš sa ničoho báť. Je to len najnovší TikTok trend, ktorý zažíva na platforme obrovský boom. Dokáže ťa údajne poriadne nakopnúť a pozdvihnúť ti sebavedomie. O čo teda ide?

Čierna je základ

Novinka TikToku, takzvaná Black Nails Theory, sa pýši aj vlastným tagom. Podľa užívateliek sa za magickou čiernou farbou môže skrývať viac než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak ako ružová symbolizuje lásku, červená zmyselnosť či biela čistotu, čierna má byť akýmsi koktejlom odvahy a tajomnosti.

Áno, pokiaľ si hrdým majiteľom čiernej manikúry, presne takto pôsobíš na svoje okolie. Ak svoju temnú mani podčiarkneš outfitom v tmavších farbách, prípadne výrazným či dymovým líčením, rozprúdiš svoju „temnú energiu“ ešte viac.

Vlastnosti nositeľky

Manikúra podľa zástancov trendu neodráža len vkus a mood nositeľa, ale aj akúsi auru a sebavedomie. Zároveň by si v prípade čiernych nechtov mohol ukazovať svoju neprístupnosť opačnému pohlaviu.

Čierna sa tiež vymyká klasickým stereotypom, preto je považovaná za niečo rebelské – aj keď, musíme uznať, že ide o príjemný odklon od ružovej a nude, ktoré boli v kurze posledné roky.

@biryanibby_ 🐈‍⬛💅🏼 #rednailtheory #blacknails #blacknailtheory ♬ original sound – vaishnvi 🧿🪷
 

Je za tým mágia?

Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že áno, pravda je niekde inde. Podobne ako biela či nude, aj čierna je jednoducho univerzálnou elegantnou farbou, ktorá sa hodí ku všetkému a pravdepodobne nikdy nevyjde z módy.

V minulosti bol tento typ manikúry veľmi opovrhovaný, no v súčasnosti sa teší zelenej od všetkých trendsetterov. Časy, kedy sa čierne nechty spájali výlučne s emo alebo gothic nadšencami sú už dávno minulosťou.

Nadšencov čiernej manikúry nájdeš dokonca aj v „celebritných vodách“. Holduje jej napríklad Kendall Jenner či Olivia Rodrigo, ktoré tento trend s hrdosťou nosia už nejaký ten čas.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame