Na TikToku ukazuje svoj život s ťažkou chorobou: Za muža dýcha čudný prístroj

Muž z Texasu žije už viac ako 70 rokov v špeciálnom kovovom zariadení, ktoré ho doslova udržiava nažive (Zdroj: Instagram/lavarwalker)

#TikTok je miesto pre každého. Značí o tom aj fakt, že s tvorbou contentu začína čoraz viac starších ľudí. To je aj prípad tohto muža, ktorý na svojom profile s fanúšikmi zdieľa informácie o svojom zdravotnom stave. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby to celé nebolo tak trochu bizarné. Žije uprostred kusov železa, ktoré ho doslova držia pri živote.

Ochrnutý muž

Muž z Texasu žije už viac ako 70 rokov v špeciálnom kovovom zariadení, ktoré ho doslova udržiava nažive. Vážna choroba v detstve ho pripútala k lôžku. Pre ochrnutie z detstva sa nemôže hýbať, no nestráca optimizmus a chuť žiť. Na TikToku sa delí o svoj príbeh už nejakú dobu, preto sa mnohí z nich preľakli, keď skončil v nemocnici.

@ironlungman Episode 1 of Convos with Paul! We will be responding to comments and questions about Paul’s life, his polio, and life in an iron lung! Please be positive 😊 #PaulAlexander #poliopaul #ironlung #conversationswithpaul ♬ Chopin Nocturne No. 2 Piano Mono – moshimo sound design
 

Zničený nervový systém

V dôsledku závažného ochorenia, detskej mozgovej obrny, ktorou si prešiel v roku 1952 ako malý 6-ročný chlapec, mu nefunguje centrálny nervový systém. Ako uvádza IFL Science, muž sa nakazil vo svojom rodisku, v Dallase v Texase, kde v spomínanom roku vypukla epidémia tejto choroby.

Hoci môže byť rád, že prežil, infekčné ochorenie spôsobuje likvidáciu motorických neurónov, ktorých poškodenie je, žiaľ, nezvratné. Vďaka trvalým následkom tak nedokáže ovládať svoje telo a trpí problematickým dýchaním.

Riešením sú železné pľúca

Muž takmer celý svoj život prežíva v zariadení, ktoré mu umožňuje funkciu ochrnutých hrudných svalov a bránice – doslova za neho čerpá a vytláča vzduch to jeho pľúc. Funguje na báze podtlaku a z celého kusu kovu mu trčí iba hlava. Toto nezvyčajné brnenie môže opustiť iba na 2 až 3 minúty, počas ktorých dokáže prežiť.

Plnohodnotný TikToker

Aj vďaka tak veľkému obmedzeniu dokázal všetko, čo si v živote zaumienil. Je úspešným absolventom práva, dokonca 5 rokov písal svoju biografiu. O svoj príbeh sa delí so svetom na svojom profile, kde často aj odpovedá na otázky fanúšikov.

Nedávno však zostali fanúšikovia vyľakaní – muž sa dlhšiu dobu neozval. Ako uvádza Ladbible, svet sa už dozvedel, že museli muža hospitalizovať pre covid, ktorý ho takmer stál život. Jeho pomocník, ktorý sa venuje sociálnym sieťam, sa vyjadril, že všetko dopadlo dobre a v súčasnosti sa muž zotavuje v domácej liečbe.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame