TikTok highlighty: Aké sú najčastejšie gramatické chyby na sociálnych sieťach?

tiktok highlighty

Buď trendy aj na jeseň (Zdroj: Freepik/Lookstudio)

#Si fanúšikom jednej z najobľúbenejších sociálnych sietí na svete? Reč je o aplikácii TikTok, ktorá slúži na vytváranie a zdieľanie krátkych videí. Každý týždeň ti v rámci našej novej rubriky ponúkneme výber tých najzaujímavejších noviniek alebo profilov, na ktoré sme narazili. Si zvedavý, čo sme si posledné dni išli?

Užitočný lifehack

Ruku na srdce, o čom by bol náš život, keby sme si ho každý deň nejakým spôsobom neuľahčovali? Práve preto sa v dnešnom prehľade môžeš naučiť parádny trik na otváranie neposlušných viečok rôzneho druhu. Určite sa ti to už stalo. Snažíš sa dostať k svojej obľúbenej pochutine, no márne? Skoncuj s tým raz a navždy! Na intráku akoby si našiel. Celý postup a princíp sa dozvieš vo videu nižšie.

@rajzvedavcov 👉POŠLI TO TO ĎALEJ NECH MÁME VŠETCI ĽAHŠÍ ŽIVOT🙏 #zaujimavosti #zajimavosti #tipy #triky ♬ Paris – Else

Internetové jazykové okienko

Sociálne siete zažívajú svoj najväčší boom. Môžeme voľne zdieľať svoje myšlienky, nápady či príbehy. Neraz sa ti však stane, že narazíš na nejaký ten príspevok s malou (alebo aj väčšou) chybičkou krásy. Vo videu nižšie sa dozvieš, ktoré patria k tým najfrekventovanejším. Posvietila si na ne populárna slovenská influencerka a učiteľka Katarína Sušková. A ktovie, možno sa ti tieto vedomosti zídu aj v offline svete.

@pinkats Aké chyby vidíš a počuješ ty? 😁 #skola #skolahrou #teacher #ucitelka #ziak #student #school #slovencina #gramatika #slovenskyjazyk #socialnesiete ♬ original sound – PinKatS

Jesenný recept roka

Jeseň je aktuálne v plnom prúde, poď si ju s nami užiť naplno! Okrem mäkučkých a pohodlných outfitov tak môžeš urobiť aj prípravou lahodného a ešte k tomu zdravého banánového chlebíka so škoricou. Vo videu sa dozvieš, ako ho ukuchtiť. Nemusíš mať žiadne obavy. A najlepšie na tom je, že extrémne easy!

@drndusikk Receptik na úžasný, jesenný banana bread so škoricou.🍌 screenuj popis, bežkaj do obchodu a stihneš ochutnať ešte dnes😅 2 vajíčka 3 banány 1 šálka masla/oleja 1/2 šálky cukru 1 PL sódy bikarbóny Vanilka 2 šálky hladkej múky 3 PL oleja/masla 2 PL cukru 3 PL škorice (PL = polievková lyžica😄🤞🏼) Pečieš na 170 stupňoch 70 minút. Dobrú chuť🤤 ak vyskúšaš budem rada za komentár pod videom. #bananovychlebik#recept#recepty#mnam#jedlo#jidlo#bananabread#banany#bananovychleba#laskaidecezzaludok#jednoducherecepty#jesen#kolac#kolacik#dnespeciem#dnesvarim#mnamky ♬ original sound – DRNDUSIK✨

Problémy fotografov

Problémy má každý z nás. Zamýšľal si sa ale niekedy nad tým, čo trápi takých fotografov? Vo videu nižšie to môžeš zistiť! So svojimi dilemami sa na svojom TikTok profile zverila aj slovenská fotografka Nicolette Lear.

@nicolette_lear♬ Benjamins Deli – JRitt

Koniec nudným šálom!

Šály či šatky sú aktuálne horúcim outfitovým trendom. Dokážu nielen dobre zahriať, ale možno ich taktiež považovať za skvelý módny doplnok. Nevieš si však poradiť? Odteraz to zvládneš ako profík! Vo videu nižšie nájdeš presný postup, ako si hravo poradiť s viazaním akéhokoľvek šálu. Vyskúšaj tento trik aj ty. Do komentára nám nezabudni hodiť svoje skúsenosti.

@r.i.e.d.l.o.v.k.a Chcete part 2.?🧣 #fashion #fashionhacks #scarf #moda ♬ původní zvuk – Káťa 🤍

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame