Tieto slovenské albumy vyšli 10 rokov dozadu: Aký rap sme počúvali v roku 2014?

rap

Rapové albumy za rok 2014 (Zdroj: YouTube.com/TV MOMO + DJ WICH)

#Dnes sme si zaspomínali na albumy, ktoré sa na našej rapovej scéne urodili v roku 2014. Bolo ich naozaj dosť, pričom dnes sme si konkrétne pre teba vybrali 9 takých, ktoré sa nám do pamäti zapísali najviac! Poďme sa na to teda spoločne rovno pozrieť!

Čím zásadnejším v rámci roku 2014 na slovenskej rapovej scéne začať, ako albumom Pirát?! Separ vydal svoje druhé sólo v trapovom šate, pričom nám vtedy parádne dokázal, že po boombape dokáže zjesť aj hocičo ďalšie. A dokazuje nám to vlastne aj všetky roky potom. 

Separ – PIRÁT (Zdroj: shop.rukahore.sk)

V tomto čase 10 rokov dozadu bol ešte Suvereno citeľne aktívnejší v muzike, ako je tomu dnes. Medzi jeho najlepšie albumy v kariére rozhodne v rámci sólovej tvorby môžeme zaradiť aj album Jednoducho, ktorý bol naozaj krásnou definíciou uvedomelého hip-hopu v našich končinách.

Suvereno – JEDNODUCHO (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Svoje debutové sólo vydal v roku 2014 okrem iných mien aj Supa z Mojej Reči, pričom šlo o prvú časť jeho dualógie. Konkrétne o projekt Čierne dni, na ktorý o pár rokov neskôr nadviazal albumom Biele noci

Supa – ČIERNE DNI (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Spomedzi tých najzásadnejších rapových albumov sme samozrejme nemohli zabudnúť ani na projekt Rival. Tento album podľa mnohých Moma viacmenej zadefinoval v rámci slovenského rapu a tento pojem sa s ním zároveň tiahol aj dlhé nasledovné roky. 

Momo – RIVAL (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Na svojom debutovom albume Kde je rap? v roku 2014 nám Slipo aj spoločne s producentom Hajtkovičom ukázal, že aj po všetkých tých rokoch v rape nám má stále čo ponúknuť. Tento projekt mal naozaj výborné ohlasy!

Slipo – KDE JE RAP? (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Starý známy Plexo sa v roku 2014 spojil v štúdiu s producentom menom Infinit, aby spoločne uvarili naozaj výborný album s názvom Votrelec. Kvalitné produkcie, silné rapy, markantná myšlienka celého konceptu… Radi si tento projekt púšťame do dnes!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vždy robil čo chcel, aj keď to ľudia necenili: Separ novým trackom zase odje*al strop
Plexo & Infinit – VOTRELEC (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Toto síce možno nie je album ako taký, ale rozhodne sa oplatí tento projekt pripomenúť si. Ide konkrétne o prvý mixtape od Radikala, ktorý rekapituluje jeho tvorbu od roku 2007 po rok 2014. Na mixtape sme našli veľa hostí, staré, známe texty prerapované do nových hudieb, ale aj úspešné nové single!

Radikal – MXTP 2014 (Zdroj: shop.rukahore.sk)

O nasledovný projekt sa postaral dvojica v rámci spojenia CZ a SK rapu. Konkrétne Boy Wonder a Idea, ktorí obaja ako zástupcovia českého labelu Ty Nikdy vydali spolu niekoľko projektov. Aj vrátane albumu Galapágy, na ktorý sa takteiž neoplatí zabudnúť!

Boyband – GALAPÁGY (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Nuž a na úplný záver ti ešte chceme pripomenúť, že v roku 2014 vydal sám Čistychov reedíciu kultového albumu Né produkt z roku 2004!

Čistychov – NÉ PRODUKT REEDÍCIA (Zdroj: shop.rukahore.sk)

Na ktoré albumy sme podľa teba zabudli? Napíš nám do komentárov!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame