THROWBACK Zaspomínaj si na to, ako Rytmus nechal pozdravovať Egovu babku

Kontrafakt

Rytmus a Ego na feate u ČisTého (Zdroj: YouTube.com/DONFANTASTICKYPESS)

#Áno, vidíš dobre. Sme späť s našou nepravidelne pravidelnou rubrikou throwbackov, v ktorých sa venujeme starším skladbám zo slovenského a českého rapu, ktoré si zaslúžia pripomenutie. Dnes sa prenesieme do roku 2018 a zameriame sa na spoluprácu, ktorá, keby vznikne v aktuálnom období, mala by vyslovene luxusné čísla. 

Spomienka na luxusný feat

Áno, je to luxusný feat, pretože, keď sa spoja legendy slovenského rapu Rytmus, Ego a Čis T, inak sa to nazvať ani nedá. Keďže sme už prezradili jednotlivé mená, zrejme si vieš odvodiť, akým smerom sa bude tento článok uberať. Píše sa rok 2018 (áno, to už bolo viac než 5 rokov dozadu !!!) a Čis T vydáva svoj album YAK OROL. Jeho súčasťou je aj skladba, ktorá nesie názov „Toto Neni Hudba“ a objavujú sa na nej chalani z Kontrafaktu Ego a Rytmus.

Prečo práve tento song? Hneď z viacerých dôvodov. Ako píšeme vyššie, ide o feat, na ktorom sa stretajú tri veľké mená SK rapu. A v neposlednom rade, je to skladba, ktorá sa vymyká zaužívaným rapovým veciam. Interpreti sa tam hrajú s textom, frázovaním, skrátka dávajú do songu nové a zaujímavé prvky, ktoré inde až tak často nepočujete.

A výsledok si zaslúži tvoju pozornosť, pretože máme zľahka dojem, že „Toto Neni Hudba“ jemne zapadla prachom. Preto sme sa rozhodli to zmeniť. Zajímavosťou je, že o beat sa v tomto prípade postaral MadSkill, ktorý je už dlhšie pod paľbou veľkej kritiky, kvôli jeho „inšpirácii“ pri tvorbe hudieb. Patrí sa dodať, že o master sa postaral Jan „JanZoo“ Magdevski pre StarTouch Media.

Text, ktorý vyžaduje sústredenie

V texte sa objavuje viacero zaujímavých, ba priam zvláštnych slov. Napríklad, Čis T rapuje: „Orálny klystír, rúra háro, exkrement, čokoláda Figaro. Enológia v pi.i, vlasy dubkom. Deklasovanie našich skutkov. Vysmievanie sa vašim pupkom. Liposukcie od vašich tukov.“ Treba k tomu niečo dodať? Toto skutočne nie je bežná hudba, o to zaujímavejšie je to na prvé, druhé či desiate vypočutie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Flexkingove háky a kopance Paliho Hariho: Na tlačovke FNC5 to opäť žilo!

A tu sa dostávame k titulku. Rytmus reálne v tomto tracku pozdravil Egovu babku. Pretože môže. „Uvedom si že za týmto mikrofonom stojím ja a robím to pre teba, aj keď nejsom tvoj kamoš. Dvíha še so chvoscik a šverbi ce dzira. Zdravím Egovu babku. Flexim jak Kramár Maroš.“ A áno, tu zaznel aj diss na Paľa Drapáka z Rytmusovej strany, o ktorom sa potom ešte dlho diskutovalo aj v slovenských bulvárnych médiách. Text „Dvíha še so chvoscik a šverbi ce dzira“ povedala doslova Egova babka z východu, a preto to Rytmus spomenul vo svojom texte.

A čo Ego? Čeština. „Jedem jou, ona je se mnou. Jou, jedem hmlou a předemnou, jou. Jeden toy, ona že neber ho, jou,..“ Chalani sa poriadne vybláznili a ako celok to možno nedáva niekomu zmysel, ale v konečnom dôsledku to zmysel dáva a veľký. Celkovo, Čis T-ho album YAK OROL v sebe skrýva množstvo kvalitných a zaujímavých trackov, o ktorých sa možno toľko nehovorilo, keď vyšli a nehovorí sa ani dnes. Ak máte času nazvyš, odporúčame si toto CD vypočuť nanovo.

Je to prvý hudobný projekt od momentu, kedy sa z dobermana stal orol. Ak ti táto veta nedáva zmysel, tak ťa čaká veľa doštudovávania histórie SK rapu. Ak ale vieš o čom je reč, tak zapínaj toto CD z roku 2018. A na čo si podľa teba máme zaspomínať nabudúce?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame