THROWBACK Zabudnutý banger z roku 2013: Keď Majself, Plexo a Separ roztrhali beat od Mugisa

Separ

Majself, Plexo, Mugis a Separ na jednom tracku (Zdroj: YouTube.com/ Mugis NeniProblem)

#Tak ako každý začiatok roka, aj tento je obdobím, kedy hudobníci poväčšine oddychujú a so sezónou naplno začnú až o pár týždňov. Práve preto máme trošku viac priestoru zaspomínať si na kvalitné záležitosti z minulosti, pričom dnes sme takto v našich spomienkach do rapovej minulosti zablúdili do roku 2013. Aký banger sme to pre teba z tej doby teda vytiahli? Čítaj ďalej!

Banger, aký dnes už nevznikne

Do roku 2013 sme sa rozhodli vrátiť sa z dôvodu, pretože vtedy vydal Majself svoj štúdiový album v spoločnosti Mugisa s názvom Parfem. Tento projekt bol fakt dosť dobrý, čo môžeme súdiť aj podľa tučného tracklistu plného kvalitných hostí. Svoje slohy Majselfovi vtedy zadelili mená ako Momo, Strapo, Rest, Idea, Kali alebo aj 3ck. Okrem nich sa však po jeho boku do Mugisovej hudby ukázali aj Plexo so Separom, pričom takto vznikol banger s názvom „Dojdeš na to sám“.

Mugis do tohto tracku urobil fakt epickú hudbu, ktorú ako tepny otvoril Separ. Skladba priniesla tému súdržnosti medzi felákmi, za ktorých sa nebbojíš postaviť v hociakej situácii. Ale nielen Monsignor, ale samozrejme aj Majself s Plexom zadelili striktné riadky, z ktorých aj takto takmer po jedenástich rokoch bez problémov vieš dostať zimomriavky. Pripomeň si to spolu s nami!

A že prečo podľa nás takýto banger už dnes nevznikne? Nuž pravdou je, že Majselfova kariéra sa hudobne začala v posledných rokoch uberať trošku iným smerom a s Mugisom už veľmi nerobí. Zároveň od Plexa sme za posledné roky mimo featu „Kocka ľadu“ na producentskom albume Petra Panna nič nepočuli a je otázne či a kedy sa k muzike vráti. Čo je samozrejme škoda, pretože počuť tieto hlasy po všetkých rokoch opäť spolu, by bola určite udalosť!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Forest Blunt, Marko Damian, Vercetti CG a Fill na melancholickej novinke Anděl

Spoločné shows

Nuž a keď už sme pri tých udalostiach… Trojica Majself, Plexo a Separ svojho času spoločne s Mugisom za chrbtom absolovala spolu aj nejeden koncert. Na týchto showkách to zvyklo skutočne parádne žiť, čo je ďalší dôvod prečo ľutujeme, že títo štyria páni spolu už nerobia.

Tu si môžeš napríklad pozrieť pozvánku na show z 30. augusta 2013 v Ružomberku:

Brutálska zostava mien

Aby sme sa však úplne neopúšťali, tieto hlasy pokope spolu sme počuli ešte aj o štyri roky neskôr. Stalo sa tak na albume Nočné mory z roku 2017, ktorý podľa nášho skromného názoru patrí k tomu najlepšiemu, čo sme za Plexovu kariéru mohli od neho počuť. Zároveň na takto masívne naloženej skladbe „Pomoc!“ sa vtedy predstavili ešte aj Kali s Damem, čo je už teda naozaj solídny zástup mien na jednom tracku. 

A povedz ty, ale podľa nás aj v tomto prípade chalani Mugisov beat doslova roztrhali v zuboch!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame