THROWBACK Snoop Dogg týmto kultovým albumom vyškolil celosvetový rap

Snoop Dogg

Throwback na legendárny album (Zdroj: Pinterest/tee)

#Keďže radi spomíname na zásadné počiny v rámci domácej, ale aj celosvetovej rapvoej scény, presne preto sme si pre teba dnes opäť pripravili jednu doslovnú lahôdku. Ide totiž o debutový album samotného Snoop Dogga, ktorý vyšiel pod názvom Doggystyle. Poď si zaspomínať aj ty!

Legendárny album od legendárneho rapera

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., je legendou na hip-hopovej scéne. Jeho prvý album s názvom Doggystyle vyšiel v novembri roku 1993 a hneď sa stal kultovým. Album bol prvýkrát vydany pod značkou Death Row Records, ktorú založil Dr. Dre, ktorý sa na albume podieľal ako producent a spolupracoval aj na niektorých skladbách. Snoopov debut vyšiel po Dreho úspešnom projekte s názvom The Chronic.

Doggystyle bol vydávaný v čase, keď sa hip-hop stával veľmi vplyvným žánrom v kultúre a hudobnom priemysle celkovo. Bolo to obdobie, keď začal vznikať nový zvuk, ktorý posúval hudobný priemysel dopredu. Album “Doggystyle” sa stal prvým debutom v histórii, ktorý sa hneď po vydání umiestnil na prvom mieste Billboard 200.

Album obsahuje 19 skladieb, na ktorých sa Snoop Dogg prezentuje ako drsný raper so špecifickým rýmovaním. Jeho texty sú pre hip-hop typické a patria ku kultovým v rámci gangsta rapu a rapu celkovo.

Vplyv albumu Doggystyle

Jednou z najväčších zaujímavostí albumu Doggystyle sú hostujúci interpreti, ktorí svojimi partami pridali do skladieb dodatočnú dávku energie a rôznorodosť. Medzi týmito interpretmi boli napríklad Dr. Dre, Kurupt, Nate Dogg, Daz Dillinger a Warren G, ktorí vytvorili na albume nezameniteľné featuringy. Ktorý máš najradšej ty?

Album Doggystyle sa stal dôležitým míľnikom v Snoopovej kariére a nebojíme sa napísať, že zmenil pohľad na hip-hopovú hudbu ako takú. Snoopova tvorba zároveň v tomto období otvorila cestu pre mnoho nových umelcov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Erik Tresor je obyčajný čávo, čo to zjedol: Sleduj nový banger s Hoodinim
Snoop Dogg
Snoop Doggov debut (Zdroj: discogs.com/Doggystyle)

Aj po rokoch je album Doggystyle stále obľúbený medzi fanúšikmi hip-hopu a je právom považovaný za jeden z najlepších debutov v histórii hip-hopovej hudby. Snoop Dogg sa aj vďaka tomuto projektu stal jednou z najdôležitejších osobností v histórii rapovéjo žánru a jeho vplyv na hip-hopovú kultúru je nezameniteľný.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame