THROWBACK Deti stratenej generácie oslávia už 12 rokov: Pamätáš si tento hit?

Rytmus

Keď Rytmus definoval scénu (Zdroj: YouTube.com/DONFANTASTICKYPESS)

#Máme tu ďalší pracovný deň, v rámci ktorého pre teba opäť pokračujeme v našej (ne)pravidelnej rubrike THROWBACK, v ktorej sa venujeme skladbám zo slovenského alebo českého rapu, ktoré sú už poznačené zubom času, a teda vyšli niekoľko rokov dozadu a hodí sa pripomenúť si ich. Prípadne je reč o songoch, ktorým sa v čase publikácie nedostalo toľko pozornosti, ako by si zaslúžili. Dnes bude reč o poriadnom bangri, ktorý má okrem toho, že je veľmi populárny dodnes, má aj ohromnú výpovednú hodnotu. Podľa titulku si možno už aj zistil, o akej skladbe sa ideme baviť. 

Deti stratenej generácie

Prenesieme sa konkrétne dvanásť rokov do minulosti, do obdobia, ktoré môžeme nazvať najväčším časom Rytmusovej slávy. Jasné, nájdu sa ľudia, ktorí s nami budú nesúhlasiť, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že dekáda dozadu bola naozaj zlatá éra, či už Rytmusa alebo Kontrafaktu ako takého. Takže, mínus 12 rokov a zverejnenie skladby „Deti stratenej generácie“, kde máme možnosť vidieť chalanov z Kontrafaktu, pretože Rytmusa tam samozrejme doplnil Ego. Kombinácia, ktorá nemohla skončiť inak ako úspechom.

Dokonca takým úspechom, že ľudia pridávajú komentáre na YouTube pod tento song dodnes. A to je niečo, čo je cennejšie, ako by sa mohlo zdať. Poď si to pripomenúť spolu s nami!

Vety, ktoré rezonujú dodnes

Viac ako 118 tisíc likeov, približne 6 tisíc „nepáči sa mi to“ a počet pozretí? Už takmer 30 miliónov prehratí, konkrétne niečo nad 29,9 milióna. Kvalitný rap plný silných riadkov a výpovednej hodnoty, ktorá je nadčasová. Vety, ktoré rezonujú. A k tomu videoklip, ktorý nám svojho času ukázal, že aj na Slovensku sa dajú robiť hudobné produkty, ktoré pôsobia, že skutočne nie sú z tunajšej produkcie. V istom ohľade to otvorilo dvere aj ďalším interpretom, ktorí si uvedomili, aká úroveň je reálne možná, čo sa dá dosiahnuť, tak prečo to neskúsiť. A povedzme si, presne to robí Kontrafakt už od svojich začiatkov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Skepta začal rok 2024 vo veľkom štýle: Návrat na scénu so skvelou novinkou

Keď sa pozrieme na situáciu v slovenskom rape približne tých 12 rokov dozadu a teraz, tak môžeme vidieť, že scéna je naozaj široká, nájdeme tam skúsených harcovníkov aj mladé talenty, zaujímavé texty, spolupráce, videoklipy či projekty, ktoré nás veľmi bavia, pričom spoločným menovateľom je kvalita. A to je niečo, čo nebolo vždy pravidlom a samozrejmosťou. A presne také zásadné tracky ako „Deti stratenej generácie“ k tomu prispeli. Prispeli k tomu, že sa hra posunula. A čo sa týka samotnej témy, je vôbec potrebné niečo hovoriť? Ak náhodou tento track nepoznáľ (to sa vôbec dá?) odporúčame, aby si si ho vypočul a zistíš, že je v ňom množstvo pravdy.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame