The Mountain pokračuje v príprave na najťažší boxerský zápas v histórii: V exhibičnom zápase sa postaví proti tomuto silákovi

Hafthor Bjornsson sa postaví proti ďalšiemu súperovi.

Hafthor Bjornsson sa postaví proti ďalšiemu silákovi v boxerskom zápase (Zdroj: instagram.com/thorbjornsson)

#The Mountain je prezývka, pod ktorou mnohí poznajú známeho herca a legendárneho siláka Hafthora „Thora“ Bjornssona. Napriek tomu, že od zdolania svetového rekordu v mŕtvom ťahu (keď Thor potiahol 501 kíl) neubehol ani rok, silák sa pripravuje na ďalšiu výzvu. Už o pár mesiacov vyzve v „najťažšom boxerskom zápase v histórii“ Eddieho Halla.


Toto bude viac než superťažká váha: Dvaja najsilnejší muži v histórii sa stretnú v ringu


Nepopierateľná rivalita medzi dvoma najsilnejšími mužmi sveta vyvrcholila práve v období, keď Bjornsson pokoril svetový rekord. Vtedy dvojica prikývla na ponuku zmerať si sily zoči voči. Vtedy vyše 160kg vážiaci Hall dnes ukazuje útržky z tréningov. Bjornsson vážil na začiatku svojej boxerskej prípravy vyše 200kg a zdá sa, že uznáva praktický prístup.

V ringu sme Bjornssona videli už v januári. Postavil sa proti Stevenovi Wardovi a keďže išlo o exhibičný zápas, v ktorom sa boxovalo systémom 3×3 minúty, žiaden z nich nebol vyhlásený za víťaza. Aktuálne sa Bjornsson plánuje postaviť proti ďalšiemu silákovi, Alexovi Simonovi. Bývalý najsilnejší muž Austrálie váham zbohom ani zďaleka nedal, no z videí, ktoré zverejnil na svojom profile je jasné, že ring mu cudzí nie je.

Čo myslíš, má proti nemu The Mountain šancu?

Zdroj: hashtag.sk, instagram.com/thorbjornsson
Odporúčame