Seriál The Last of Us bude pokračovať aj po prvej sérii: Tvorcovia priznali, že ani druhá séria im nemusí stačiť

Tvorcovia seriálu majú s The Last of Us veľké plány

Tvorcovia seriálu majú s The Last of Us veľké plány (Zdroj: HBO)

#Seriálová adaptácia rovnomennej hernej predlohy si v nedeľu (respektíve u nás v pondelok) odbila svoju premiéru a divácke ohlasy sú viac než uspokojivé. Po skvelej prvej epizóde a obrovskej diváckej fanbase bolo len otázkou času, kedy tvorcovia ohlásia pokračovanie. A tak sa aj stalo.

Na druhej sérii sa už pracuje

Prvá deväťdielna séria mapuje príbeh pôvodnej hry z roku 2013. V lete 2020 však vyšla aj druhá hra (na PlayStation 4), ktorá posunula postavy do nového prostredia a vložila im pod nohy nové prekážky. Dvaja hlavní producenti a showrunneri seriálu Craig Mazin a Neil Druckmann sa vyjadrili, že druhá séria nemusí stačiť na vyrozprávanie celého príbehu druhej hry.

Síce to ešte nie je oficiálne potvrdené, no druhá, oveľa dlhšia a rozsiahlejšia hra by mala v seriálovom spracovaní zabrať až dve série (teda druhú a tretiu). Aj keď je medzi hrami výraznejší časový skok (päť rokov), tvorcom to neprekáža a druhá séria by tak skutočne mohla doraziť už do dvoch rokov.

Plány do budúcna

To ale stále nie je všetko. Druckmann, tvorca hier pre štúdio Naughty Dog, už viac ako rok pracuje aj na tretej hre. Tá by podľa špekulácii mohla by podobne dlhá, ak nie ešte dlhšia ako tá druhá. Pre porovnanie – na zdolanie prvej hry ti stačilo cca 12 hodín času, kým na druhú potrebuješ aspoň 30 hodín.

Aj tretia hra by tak mohla vzniknúť ako dve série (štvrtá a piata). Práve tri hry a päť sérii sa aktuálne zdá ako najočakávanejší vývoj značky The Last of Us. To sú však odhady na roky dopredu. Prvá séria aktuálne vychádza v týždňovom intervale každý pondelok, pričom poslednú epizódu prvej série si pozrieme 13. marca 2023?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
50 Cent chystá seriál o legendárnej 8 Mile: Zapojený bude aj EMINEM!

Sleduješ aj ty The Last of Us na HBO Max?


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, csfd.sk, HBO
Odporúčame