Obľúbený seriál o kráľovnej Alžbete: Takto to vyzeralo naozaj! Niektoré zábery nerozoznáš od skutočnosti

Seriál The Crown a jeho odlišnosti od skutočnosti.

Seriál The Crown je fenoménom, pozri si, ako vyzerali scény v skutočnosti (Zdroj: youtube.com/Netflix)

#Seriál Koruna, ktorý poznajú mnohí skôr pod pôvodným názvom The Crown, patrí medzi tie najväčšie fenomény posledných rokov. Má množstvo fanúšikov aj kritikov a s rozširujúcou sa debatou o kráľovskej rodine v Británii si získava stále viac sledovateľov. Vďaka streamovacej platforme Netflix, na ktorej si seriál môžeš pozrieť, si ho obľúbili aj stovky Slovákov.

Na internete nájdeš mnoho článkov o tom, nakoľko sa jednotlivým sériám podarilo priblížiť skutočnosti. Väčšie či menšie odchýlky sú široko diskutované a neraz sa k nim vyjadrovali aj historici. Seriál však získal niekoľko ocenení, naposledy to bol napríklad Zlatý Glóbus za najlepší seriál v kategórii dráma.


Najlepším hercom sa stal nedávno zosnulý umelec, tento seriál ľudí úplne pobláznil a cenu si odniesol aj Borat: Pozri si víťazov Zlatých Glóbusov


Poďme sa však spolu pozrieť na porovnanie scén zo seriálu a záberov, ktoré sú skutočné. Spomínaš si napríklad na korunováciu kráľovnej Alžbety II? V prehľadnom porovnaní scén z prvej série nájdeš aj tú. A niektoré zábery sú naozaj natočené tak, aby sa čo najviac približovali skutočnosti. Okrem toho si môžeš vypočuť aj porovnanie abdikačnej reči kráľa Eduarda VIII., ktorého si v seriáli zahral Alex Jennings. Niektoré scény sú však odlišné od toho, ako to bolo v skutočnosti.

V druhej sérii sme mohli vidieť napríklad aj kráľovnino vianočné vysielanie či svadbu princeznej Margaret. Niektoré zábery sa znova podobajú viac a niektoré menej, je však vidieť, že aj na záberoch, ktoré napríklad niekto sleduje v televízii, si tvorcovia dali poriadne záležať.

Čo sa týka tretej série, pozrieť si môžeme napríklad porovnanie príchodu princeznej Margaret do USA či jej návštevu Bieleho domu. Príchod princa Charlesa do Walesu či pohreb Winstona Churchilla sú tiež zábery, ktoré môžeme porovnávať s reálnymi, dodnes zachovanými materiálmi.

Štvrtá séria sa stala hotovým fenoménom aj vďaka princeznej Diane. Spoločné interview s princom Charlesom či svadba boli teda predmetom záujmu mnohých fanúšikov. Myslíš, že sa tvorcom podarilo v štvrtej sérii dosiahnuť natočenými zábermi dokonalosť?

Ktorá scéna je podľa teba najviac podobná realite?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com
Odporúčame