Všetko spravila správne, napriek tomu jej dali košom: Vedenie UFC šokovalo celú česko-slovenskú MMA scénu!

Tereza Bledá

Tereza Bledá s titulom Oktagonu (Zdroj: Instagram/bleda_tereza)

#Už je to niečo vyše mesiaca, čo sa Tereza Bledá predstavila v reality show Dana White’s Contender Series. Súperku absolútne k ničomu nepustila a bola extrémne blízko k ukončeniu, napriek tomu ako jediná z víťazov svojich zápasov nedostala zmluvu s UFC. Teraz sa situácia kompletne otočila a vedenie organizácie prehodnotilo svoj postoj. Bledá podpísala kontrakt na 4 zápasy a už pozná meno svojej súperky.

Bolo to pre ňu príliš skoro?

Tereza Bledá zápasila v DWCS proti dovtedy neporazenej Brazílčanke Maie. Najväčší úspech brazílskej súperky Bledej bol ten, že dokázala aj s poriadnou dávkou šťastia prežiť až do verdiktu bodových rozhodcov. Ku koncu 3. kola totiž Bledá trafila brutálne koleno na spodok, po ktorom Maia okamžite išla k zemi. Aj vďaka jej kvalitnému grapplingu sa ale nenechala ukončiť a bolo z toho „len“ dominantné víťazstvo 30:26 na body.

Keď sa prezident UFC Dana White rozhodoval, či Bledá dostane zmluvu, mal v tom jasno. „Začneme s Terezou. Veľa som počul o jej postoji, ale bohužiaľ som z neho videl len veľmi málo, pretože sa veľa klinčovalo a bojovalo na zemi. Do súboja vstupovala ako favoritka v pomere 6:1, ale nemyslím si, že zápasila ako taký jasný favorit. Je to mladá bojovníčka, má ešte veľa času. Myslím si, že ešte potrebuje nabrať ďalšie skúsenosti,” povedal bezprostredne po konci posledného zápasu večera.

Tereza Bledá už súperku pozná

Tieto slová už ale momentálne majú nulovú výpovednú hodnotu. Bledá sa dohodla s organizáciou na podmienkách. V najbližšej dobe sa dozvieme dátum jej premiéry a meno súperky, ktoré už Bledá so svojím tímom vedia. Teraz je na rade UFC, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou podpísalo mladú Češku ako náhradu za jednu zo zranených bojovníčok na nasledujúcich kartách.

Ktorá česká bojovníčka má väčšiu šancu preraziť v UFC?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame