Tenisky – nadčasová, pohodlná a stále inovatívnejšia obuv

Tenisky – nadčasová, pohodlná a stále inovatívnejšia obuv

Tenisky – nadčasová, pohodlná a stále inovatívnejšia obuv. (Zdroj: marozzau / Shutterstock.com)

#Tenisky dnes nepoužívame výhradne na športové činnosti – stali sa súčasťou každodennej kultúry. Pre tak širokú ponuku na trhu si len málokto vystačí s jedným párom. Sneakers v určitom dizajne a značke nás dokážu charakterizovať, resp. začleniť k určitej spoločenskej skupine. Prezradia o nás viac, ako by sme možno chceli. A čo vieme o nich my? Dnes si priblížime ich všeobecné a špecifické výhody.

Tenisky ako “must have” obuv 

Prečo? Jednoducho nás podržia na každom kroku a dokážeme ich kombinovať so stovkami outfitov. Sú garanciou pohodlia a bezpečnej chôdze, a to najmä pri uplatnení nových technologických funkcií. Azda ani niet inej športovej obuvi, s ktorou by sa viac spájali praktické vlastnosti – vzdušnosť, odľahčenie a odpruženie – ako s teniskami.

Bez ohľadu na veľkosť a robustnosť majú vybrané tenisky disponovať stálosťou tvaru a dobre fixovať končatinu. Skutočne môže ísť aj o minimalistické a univerzálne modely adidas stan smith nohy v nich optimálne obopínajú a kopírujú. Svoju kvalitu preukazuje tento model už dlhé roky, veď ide o prvé adidas tenisky vyrobené z kože.

Tenisky – nadčasová, pohodlná a stále inovatívnejšia obuv
Tenisky – nadčasová, pohodlná a stále inovatívnejšia obuv. (Zdroj: marozzau / Shutterstock.com)

Pri kvalitných značkových modeloch nepociťujeme žiadnu bolesť, stuhnutosť ani otlaky. Sú trvácne a odolné, ale zároveň flexibilné pri našich dynamických zmenách v pohybe.

Všetky tenisky prešli svojimi dejinami 

Mnohé značky ponúkajú stále viac limitovaných a jedinečných kolekcií, ktoré spočiatku máme chuť vystavovať na poličkách ako zberateľské kúsky. V našich šatníkoch však svoje miesto majú aj rokmi overené sneakers ikony. Každý model má svoju históriu, a to nás nabáda ku kúpe legendárnych tenisiek ešte viac. 

Spája sa s nimi vždy jeden konkrétny príbeh – na príklade fenomenálnych adidas originals superstar je ich pozadie späté s kultovou gumenou mušľou na špičke. Tá vytvárala ochranu prstov basketbalovým hráčom, pričom ich iný „bežný smrteľník“ nemohol získať. Neskôr sa ich sortiment rozšíril na tanečnú a hudobnú scénu a po tomto veľkom „superstar boom“ nadišlo obdobie stagnácie. Netrvalo dlho a súčasné technológie umožnili nové dizajnové kvality, pestrejšie verzie a stále komfortnejšiu schránku pre ergonómiu chodidiel. 

Tenisky lahodiace oku a outfitom 

Ak už máte svoje minimalistické tenisky, napríklad spomínané adidas stan smith bez loga, ktoré len nenápadne skrývajú podobizeň svojho tvorcu na jazyku alebo na bočnej strane, vždy je možné svoj šatník vyšperkovať a kúpiť si ďalší, o niečo výraznejší model. 

Príjemným dekorom sa stávajú menšie „hieroglyfy“ a nadčasové symboly po celej dĺžke tenisiek. Často stretávame modely tenisiek s farebnými kresbami v zadnej časti alebo len s jemným abstraktným náčrtom. Podobne je tomu aj pri adidas originals superstar, kde tradičnú čiernobielu kombináciu postupne nahrádzajú všetky farby a reflexívne odtiene s unikátnym vyznením. 

Kde také nájsť? Predsa na mieste s najvyhľadávanejšími teniskami – v sneakers katalógu Flexdog.  

Zdroj: PR článok
Odporúčame