Považuješ sa za superfanúšika Taylor Swift? Londýnske múzeum možno hľadá práve teba

Byť skutočným fanúšikom Taylor Swift sa konečne oplatí (Zdroj: commons.wikimedia.org/Eva Rinaldi)

#„Nájdi si prácu, ktorá ťa baví, a nikdy nebudeš musieť pracovať“. Toto porekadlo už počul asi každý z nás, no nie každý má to šťastie, že sa mu to naozaj podarí. Ak si ale oddaným fanúšikom Taylor Swift, práve teraz máš šancu. Isté londýnske múzeum totiž momentálne hľadá experta na všetko, čo s obľúbenou speváčkou súvisí.

Lukratívna pracovná pozícia

Victoria and Albert Museum, skrátene V&A, zverejnilo túto lákavú pracovnú ponuku ešte minulý štvrtok. Ako sa múzeum uvádza, momentálne hľadá „superfanúšikovských poradcov” pre niekoľko oblastí, pričom asi najviac pozornosti vzbudila pozícia experta na speváčku Taylor Swift. Ten bude mať za úlohu radiť kurátorom múzea a vysvetliť im jej dôležitosť pre históriu umenia a dizajnu, na ktorú sa múzeum zameriava.

Vybraný fanúšik získa prístup k relevantným predmetom patriacim medzi viac ako 2,8 milióna exponátov, ktorými V&A disponuje a bude mať tiež šancu ovplyvniť smerovanie múzea. Aby si mal šancu pozíciu získať, potrebuješ napríklad vedieť niečo o kultúre okolo náramkov priateľstva, ktoré si fanúšikovia speváčky často vymieňajú, ale aj o prepracovaných transparentoch, ktoré nosia na jej koncerty.

Vymieňanie náramkov priateľstva s menami fanúšikov či názvami skladieb a albumov Taylor Swift sa stalo akýmsi rituálom spojeným s jej turné Eras. Táto tradícia je inšpirovaná textom piesne „You’re on Your Own, Kid“ z albumu Midnights, v ktorej Swift spieva o vyrábaní náramkov ako formy  prepojenia s inými na základe spoločnej skúsenosti.

Múzeum popkultúry

Aby toho nebolo málo, náramok priateľstva zohral dôležitú rolu aj vo vzťahu speváčky s Travisom Kelceom, ktorý sa jej pokúsil počas koncertu dať náramok so svojim číslom. To sa mu síce nepodarilo, no Swift sa o tomto geste dopočula, s hráčom amerického futbalu sa skontaktovala, a dvojica sa čoskoro dala dokopy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Internet zaplavili nudes Taylor Swift: Išlo o falošný poplach, vyvodí speváčka zo situácie dôsledky?

Predmety ako náramky priateľstva či fanúšikovské transparenty sú neodmysliteľnou súčasťou ekonomického, kultúrneho a spoločenského fenoménu, ktorým sa turné Eras stalo. Nie je teda až takým prekvapením, že múzeum zamerané na umenie a kultúru chce v tomto smere rozšíriť svoje obzory.

V&A v súčasnosti zamestnáva tiež expertov na Lego či Pokémonov a okrem najnovšie okrem superfanúšika Tayor Swift hľadá nadšenca pre drag, emotikony či značku Crocs. Ako uviedol riaditeľ múzea Tristram Hunt, tieto pozície majú pomôcť rozšíriť obzory a dozvedieť sa viac o exponátoch múzea, ktoré sú relevantné pre dnešné publikum.

Múzeum v pracovnej ponuke neuvádza ponúkaný plat, no sľubuje, že uchádzačom preplatí cestovné náklady a tí, ktorí budú úspešní, získajú členstvo vo V&A. Ak by si sa o prácu chcel ukázať, svoj životopis môžeš poslať do 7. marca.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com, vam.current-vacancies.com
Odporúčame