Taliani sa zaslúžene stali Majstrami Európy: Sleduj tú radosť hráčov aj striedajúcej lavičky!

Taliani sa stali Majstrami Európy

Taliani sa stali Majstrami Európy (Zdroj: UEFA)

#Do finálového stretnutia EURO 2020 sa prebojovalo domáce Anglicko a borci z Talianska. Očakával sa nesmierne vyrovnaný zápas a titul Majstra Európy si mohol odniesť skutočne ktokoľvek. Angličania strelili úvodný gól už 116 sekúnd od úvodného hvizdu, čo Talianov poriadne zaskočilo.

Nestrácali však nádej a od druhého polčasu predvádzali svoju modernú hru. Po 67 minútach hry sa hosťom podarilo vyrovnať a nerozhodný stav sa tak preniesol do polhodinového predĺženia. Ani v ňom sme však nevideli gól a na rad prišli obávané penalty. Aj keď Angličania v rozstrele sprvu o gól viedli, Talianom sa podarilo nielen vyrovnať, ale dokonca stav aj otočiť. Napokon vyhrali na penalty 3-2.

Najkrajší futbalisti včerajšieho finále na Majstrovstvách Európy: Ktorý fešák sa zapáči tebe?

Taliansko sa stalo Majstrom sveta po viac ako polstoročí. Na štadióne vo londýnskom Wembley okamžite prepukli ovácie tisícky talianskych fanúšikov a zlatá éra talianskeho futbalu sa tak konečne dostala na vrchol. Pozri si aj ty nefalšované emócie, ktoré zmietali zverencami Roberta Manciniho bezprostredne po penaltovom rozstrele.

Taliani počas celého turnaja jasne dokazovali, že sú najlepším a najkompaktnejším tímom na šampionáte. Čo myslíš, vyhrali zaslúžene?

Zdroj: hashtag.sk, UEFA